EN|RU|UK
 Політика України
  6518  77

 ЄК вітає встановлення ринкових цін на газ в Україні, - Марош Шефчович

Під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчович позитивно відзначив рішення уряду України щодо встановлення ринкових цін на газ.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в прес-службі Кабміну.

"Підвищення цін до ринкового рівня - один з кращих способів для того, щоби вирішити проблеми, які стосуються корупції, для того, щоби зменшити масштаб спекуляцій, позбутися багатьох негативних аспектів, які впливали на енергетичний ринок у минулому. Це також сприяє залученню інвесторів для того, щоб відновити звичайні, нормальні ринкові сигнали, повернути конкуренцію та покращити якість енергетичного ринку. Це також потужний інструмент боротьби з корупцією", - зазначив Марош Шефчович.

Читайте також: Ціни на газ для України з Європи нижчі, ніж "газпромівські"

Віце-президент Європейської Комісії також високо оцінив передбачену Урядом систему субсидій, спрямовану на захист тих верств населення, які потребують такої допомоги у зв'язку із встановленням ринкових цін на газ у країні.

"Ми дуже підтримуємо ваш підхід щодо надання соціальної допомоги тим верствам населення, які цього потребують", - наголосив Марош Шефчович.
Він зауважив, що подібні заходи були вжиті у багатьох країнах - членах ЄС і, за його словами, є ефективним способом для підтримки населення, допоки ринкові механізми не будуть повністю відновлені.

Володимир Гройсман наголосив, що реформа в енергетичній сфері є важливою для України, оскільки у цьому секторі завжди панували шалена корупція, зловживання, закритість ринку, що призводило до росту енергоємності, породжувало виклики із постачанням енергоресурсів, проблеми з видобутком газу.
Уряд України відданий проведенню необхідних реформ і змін у країні, наголосив він.

Також читайте: З наступного опалювального сезону українці, які отримують субсидії, повинні будуть сплачувати 15% вартості комунальних послуг, - Рева

"Модернізація енергетичного сектору, знищення будь-яких корупційних проявів, реструктуризація структур, які працюють у цій сфері, - є одним з найголовніших пріоритетів для нашого Уряду, - підкреслив Володимир Гройсман. - Ми хочемо, щоб енергетичний сектор був ефективним, прозорим, щоб не залишилося жодного місця у цій сфері для зловживань. Ми хочемо, щоб Україна була по-справжньому енергонезалежною, енергоефективною".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n404230
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWQwUTNjd1dVUlJkVTVIUlRCTWFEZ3dXV0pTYkhSRE9UQk1hRGd3U1ZSUmMzUkhRVEJNTjFGMWRFTXJNRXg2VW14MFIwSXdXbUpTYWpONlVXMTBRM2N3VEVoUmRrNUhWekJNTUQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору