EN|RU|UK
 Політика України
  4759  13

 Система е-декларування працює: зареєстровано вже 816 користувачів, подано 118 декларацій, - глава НАЗК Корчак

Станом на вечір, 6 вересня в системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зареєстровано 816 користувачів подано 118 декларацій.

Про це глава Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Наталія Корчак повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук", передає Цензор.НЕТ.

За її словами, це свідчить про те, що випадки виникнення помилок у системі є поодинокими і переважна кількість звернень з приводу ускладнення реєстрації викликана винятково помилками користувачів.

"Сьогодні є очевидним, що система е-декларування працює, хоча і вимагає деяких технічних коректив. Це нормально. Система захищена, сертифікована і життєздатна, що є головним!", - зазначила Корчак.

Читайте також: У системі електронного декларування з'явилися перші декларації

У той же час вона підкреслила, що зараз дійсно необхідні певні уточнення в частині кількості поданих декларацій, оскільки сьогодні до реєстру подається 4 типи декларацій: щорічна, перед звільненням, уточнювальна, кандидата на посаду.

"І уточнювальні декларації, і декларації кандидата на посаду можуть подаватися в різній кількості, в залежності від того, як часто людина бере участь у конкурсах, змінює фінансове становище (дані можуть уточнюватися). Щодо помилки декларантів під час заповнення полів форми та збереження заповненої з помилками форми як чернетки. Технічно система не приймає декларацію з критичними помилками, але згідно з розробленими стандартами роботи, може зберігати такий "чорновий" варіант декларації", - пояснила глава НАЗК.

Корчак також нагадала, що відсутність отримання повідомлення від системи і від НАЗК в персональному електронному кабінеті компенсовано створеною системою HELPDESK, яка приймає запити від користувачів.

Читайте також: Члени НАЗК засекретили свої зарплати і премії, - нардеп Вінник. ДОКУМЕНТИ

"Нами (НАЗК) поки зафіксовано лише близько 30 звернень від користувачів щодо неправильно зазначеної електронної адреси, складнощів з реєстрацією та користуванням персонального е-кабінету. Також хочу зазначити, що надання інформації про членство суб'єкта декларування в громадських організаціях та відсутність застосування таких атрибутів як "не застосовується", "невідомо", "член сім'ї не надав інформації", згідно з проведеною технічною оцінкою співробітниками Національного агентства, стане можливим протягом 2-х днів. Як і завантаження декларації в машиночитаному форматі (АРІ)", - зазначила Корчак.

Вона запевнила, що виявлені помилки не є критичними і будуть усунені якнайшвидше. "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - ПРАЦЮЄ! І це - незважаючи на всі вигадані, розмноження в текстових рядках і вимовлені "друзями" Національного агенства труднощі, збої і зриви", - ще раз підкреслила глава НАЗК .

Источник: https://ua.censor.net.ua/n404888
VEhrdlVXMTBReXN3V1VSU2FEbERkekJNYjNaTU9VTXdNRXhZVVhWMFF6Y3dURVJTWjA1RGR6QlpZbEpzZEVkUVprNURaREJLUkZGc09VTmg=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору