EN|RU|UK
 Політика України
  1618  24

 Шкрум звинуватила в бездіяльності чиновників Мінкульту, які не намагаються повернути захоплені окупантами в Криму культурні цінності України

Уряд нічогісінько не робить для повернення на материкову частину України культурних та історичних цінностей, захоплених Росією під час окупації Криму.

Про це народний депутат від "Батьківщини" Альона Шкрум заявила з парламентської трибуни під час обговорення постанови щодо "реінтеграції Криму в Україну", передає кореспондент Цензор.НЕТ.

Нардеп зазначила, що в окупованому Криму залишилося близько мільйона одиниць найважливіших культурних цінностей - картин, скіфського золота тощо.
За її словами, міністерство культури звернулося до Мін'юсту для того, щоб державний охоронний фонд і архівна служба надали список тих цінностей, які є сьогодні в окупованому Криму.

"Досі цього списку немає, тому що нібито страховий фонд документації видає центральним органам виконавчої влади цю інформацію тільки за гроші, а в нашої країни немає бюджетних коштів попросити цю інформацію, і цієї інформації досі немає. Також виявилося, що Міністерство культури не вело звіт тих речей, які були на збереженні в кримських музеях, що не було вимог нашого законодавства надавати Міністерству культури перелік кожної культурної цінності, яка зберігається в музеях по всій Україні. Тому міністерство культури навіть не знає, що там було і що ми вже втратили. І ніякої стратегії з цього приводу ми, на жаль, не почули", - заявила Шкрум.

Також читайте: Окупанти вивезли з Криму в Третяковську галерею 38 робіт Айвазовського

За словами депутата, культурні цінності з деяких кримських музеїв зараз перевозяться в Ермітаж, а потім з Ермітажу передаються в інші держави, де виставляються за гроші, а потім повертаються назад в Ермітаж або в Крим.
"Це абсолютно жахлива ситуація, коли ми за це навіть не намагаємося боротися і не маємо стратегії щодо повернення наших культурних цінностей", - підкреслила нардеп.

Шкрум також повідомила, що скіфське золото з чотирьох кримських музеїв, яке було передано на виставку в Амстердам ще до окупації Криму, досі не повернуто в Україну, тому що амстердамський музей "фактично не отримав аргументів української сторони і Міністерства юстиції, і відмовився передавати ці цінності".
"Колеги, що ми робимо? У нас фактично немає грошей, щоб порахувати наші цінні експонати, у нас немає грошей, щоб захистити наші експонати. Якщо у нас немає грошей захистити культуру, то що ми взагалі за країна?!", - обурилася Шкрум, зазначивши, що чиновники, які займаються цією проблемою, "вражають своєю бездарністю і непрофесіоналізмом".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n404927
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCUmRUbEhUVEJaVEZKbk9VZEJNRXhDT0RCS2VsSnNkRU01TUZwaVVtZGtSME13VEZoU1owNUhRakJaVEZGemRFTXJTVTVETmpCWlVGRjFPVWROTUZsTVVtYzVSMEV3VEdnNE1FcHlVbWRPUXpRd1RIYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору