EN|RU|UK
 Політика України
  29392  81

 Депутати проголосували заяву ВР до Сенату і Сейму Польщі у зв’язку з визнанням "Волинської трагедії" геноцидом

Верховна Рада України схвалила текст Заяви Верховної Ради України "У зв'язку з прийняттям Сенатом і Сеймом Республіки Польща постанов від 7 липня 2016 року і 22 липня 2016 року щодо Волинської трагедії".

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

За прийняття проекту постанови №5095 проголосували 247 депутатів за мінімально необхідних 226

Представники різних політичних сил під час обговорення висловили думки, що Польщі, Україні, а також країнам Балтії слід направити всі ресурси на боротьбу проти спільного ворога - російського агресора.

Разом з тим, спікер Парубій заявив про ініціативу в день початку вторгнення Червоної Армії в Польщу 17 вересня прийняти заяву п'яти парламентів (Польща, Україна і країни Балтії) про засудження московського і нацистського імперіалізму.

Читайте також: Польські та українські неурядові організації закликали суспільство до примирення

"Потрібно давати загальну, а не односторонню оцінку нашим подіям, - заявив Парубій.

У Заяві наголошується: "Верховна Ради України з жалем, розчаруванням і глибоким занепокоєнням сприйняла рішення Сенату і згодом прийняття Сеймом Республіки Польща постанови від 22 липня 2016 року "Про вшанування пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян II Речі Посполитої в 1943-1945 роках", у якій надано політично і юридично некоректну оцінку трагічних сторінок українсько-польської історії, що стосується, зокрема, конфлікту між нашими народами в період Другої Світової Війни.

Верховна Рада України звертає увагу на те, що Україну і Польщу поєднують як видатні приклади спільної боротьби за свободу, так і криваві протистояння.
Верховна Рада України заявляє, що необхідно з належною повагою і рівною турботою вшанувати пам'ять всіх жертв на території обох держав ...
Верховна Рада України вважає, що прийняття Парламентом Республіки Польща зазначених постанов поставило під загрозу політичний і дипломатичний потенціал і зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення, примирення і вшанування пам'яті невинних жертв: українців і поляків.
Верховна Рада України, отже, засуджує односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття ... "

У Заяві також зазначається: "Верховна Рада України заявляє, що успіх майбутніх українсько-польських відносин лежить в площині узгодженої формули взаєморозуміння між Україною та Республікою Польща.

У зв'язку з цим Верховна Рада України:

- Закликає істориків продовжити професійний діалог з метою розкриття всіх досі нез'ясованих фактів і обставин історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, а політиків України і Польщі - припинити інструменталізувати історичну науку заради досягнення тимчасових політичних вигод;

- Закликає нинішні і майбутні покоління українців і поляків продовжувати стратегічне партнерство і не піддаватися спробам окремих політичних сил маніпулювати чутливими сторінками історичного минулого всупереч інтересам українського і польського народів;

- Звертається до польських колег з пропозицією припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії і зосередити зусилля на конструктивній побудові взаємовідносин між Україною та Республікою Польща для зміцнення партнерства в демократичній Європі на основі європейських цінностей".Источник: https://ua.censor.net.ua/n405137
VEhrdlVXNDVRM2N3V1VSU1p6bERlREJhWWxGMVV6aDJNRXhtVVhOT1IxQXdURXhSYzBoNlVXdDBReXN3VEhaUmRVNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhCWnpCWlRGSm5Ua04zTUV4UVVYUmtRekF3V21KU2FqTjZVV3QwUTJjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору