EN|RU|UK
 Економіка
  9931  123

 Україна вийшла на перше місце в Європі з експорту горіхових зерен і цілих плодів

Нещодавно у Вінниці під егідою Української горіхової асоціації зібрався форум горіхівників, у якому взяли участь і черкащани.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє видання "Дзвін".

На форумі зазначили, що Україна вийшла на перше місце в Європі з експорту горіхових зерен і цілих плодів, а також посіда п'яте місце у світі за валовим щорічним збором продукції. Це при тому, що насаджені віднедавна великі плантації поки що не вступили в період промислового плодоношення.

У Верховній Раді вдалося заручитися підтримкою групи депутатів у питаннях допомоги та захисту вітчизняного горіхового виробника, а ініціативи Асоціації щодо адресного переорієнтування пасовищних угідь під горіхові насадження знайшли відгук і розуміння в Кабінеті міністрів України, і зараз ця пропозиція на етапі конструктивного провадження. Академія наук готує обґрунтування для законодавчого рішення ВР щодо передачі частини пасовищних земель під розвиток горіхівничої галузі.

Читайте також: Горіховий бізнес - приклад того, чому в Україні не йдуть реформи: високорентабельний ринок у тіні, податки - мізер, - Бутусов

Наголошували також, що в Україні нарешті з'явилися швидкоплідні горіхові сади зі зразковим агротехнічним доглядом і дослідницьким супроводом. Показовим за цією характеристикою є сад Зеленського Анатолія, що на Хмельниччині.

"Один із перших садівників і популяризаторів низькорослих сортів горіхів в Україні Сергій Ткаченко із Шполянщини звернув увагу присутніх на факт, що Україна посідає перше місце в Європі за експортом горіхових плодів, збираних поки що майже без винятку зі сіянцевих, тобто нещеплених форм. Працюють сади і насадження дідівської селекції. Говорив також про економічно дискримінаційні пщодо українських виробників підходи закупівельників горіхової продукції. Бо чим іще пояснити те, що закупівельні ціни безпосередньо в селян у Туреччині за цілі нелузані горіхи з року в рік 10 доларів за кілограм, а в Україні садівники не діставали і десятої частини від турецьких проплат, при тому, що горіхи стабільно валютно конвертована продукція. Мало виростити врожай, підсумовував Ткаченко, треба захистити і вберегти його від корпоративно солідарних закупівельників. Для цього потрібне кооперування горіхівників", - пише видання.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n405198
VEhrNGRrdzVSME13VERkU1owNURlakJhWWxGemRFTTNNRms1T0RCTVdGRjFkRWRDTUV3dlVYWjBSMEV3V1VvNE1FeFFVWFowUjBFd1dtSlNhR1JETkdaT1ExTXdXbUpSZG1SRE9UQk1hbEpvZEVkUQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору