EN|RU|UK
 Політика України
  20527  60

 Генштаб ЗСУ роз'яснив переваги укладання контракту для мобілізованих

Мобілізований військовослужбовець під час укладання контракту у військовій частині отримує набагато більше користі.

Як передає Цензор.НЕТ, на сайті Міноборони Головне управління персоналу Генерального штабу Збройних сил України оприлюднило роз'яснення для військовослужбовців, яких призвали під час 6-ї черги частковї мобілізації і які бажають продовжити військову службу у ЗСУ за контрактом.

"
Наприклад, у багатьох військовослужбовців шостої "хвилі" виникає дилема: звільнитися після видання Указу Президента України та через деякий час повернутися на контракт, або ж одразу, вже сьогодні, продовжити військову службу шляхом укладання контракту", - йдеться у повідомленні.

У ГУ персоналу Генштабу відзначають, що одною із поширених хибних підстав для рішення про звільнення, а вже потім підписання контракту, є недостатнє знання чинного законодавства щодо пільг і гарантій.

Читайте також: 80% резервістів готові в будь-який момент стати на захист України, - Міноборони

Серед невірних суджень найпоширеніші такі: по-перше, мобілізовані військовослужбовці після підписання контракту втрачають робоче місце і середній заробіток; по-друге: мобілізовані не матимуть відпочинку від військової служби, оскільки залишаються по суті у військовій частині; по-третє:
водночас при звільненні з військової служби вони матимуть відпочинок на свій розсуд, і якщо не працевлаштуються, то повернуться на військову службу з укладанням контракту, при цьому нічого не втрачаючи.

У відповідь на ці судження в Головному управлінні персоналу Генштабу стверджують, що варіант продовження військової служби без звільнення шляхом укладання контракту є привабливішим.

Пояснює відомство це тим, що укладаючи контракт (на будь-який термін), мобілізовані (як і інші категорії громадян) робоче місце і середній заробіток не втрачають (відповідні зміни були внесені до ст. 119 закону України "Кодекс законів про працю України" в 2015 році ).

Читайте також: Рішення про чергову хвилю мобілізації поки не ухвалили. Все буде залежати від ситуації на фронті, - Полторак

Крім цього, при укладанні контрактів їм не припиняється виплата пенсій. За такої умови виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років при повторній військовій службі (до дня демобілізації або звільнення). "Отже, чим довша ця додаткова вислуга років, тим більшим буде розмір пенсії.
Водночас після звільнення мобілізованих увесь період часу до прийняття їх на військову службу за контрактом буде втрачено і до вислуги не врахується. Зазначені пільги зберігаються до завершення "особливого періоду" і до дня фактичної демобілізації (контрактники зможуть звільнитися)", - роз'яснили в управлінні Генштабу.

Також при укладанні контракту мобілізованими їм виплачується одноразова грошова винагорода (офіцеру - десять мінімальних зарплат, що становить 13 780 грн., сержанту - дев'ять, або 12 тис. 402 грн., солдату - вісім, тобто 11 тис. 24 грн.) Водночас при укладанні контракту цивільним громадянам із запасу, така допомога не виплачується.

Читайте також: Міноборони має намір до кінця року взяти на контрактну службу ще 20 тис. військовослужбовців, - Полторак

Ще одним аргументом "за" укладання контракту до звільнення в запас у ГУ персоналу Генштабу називають те, що після укладання контракту мобілізовані можуть, після відповідного рапорту за рішенням командира, піти в чергову відпустку терміном на 30 діб (якщо вона не була використана раніше). Це дозволить відпочити від військової служби.

"Отже, мобілізований військовослужбовець під час укладання контракту у військовій частині отримує набагато більше користі для себе: він не втрачає жодної пільги і часу на відпочинок, отримує грошову винагороду (понад 10 тис. грн)
та продовжує накопичувати вислугу років під час повторної військової служби для перерахунку та збільшення пенсії", - йдеться в роз'ясненні відомства.

Читайте також: Системно збільшується кількість контрактників. Якщо тенденція збережеться в другому півріччі, то ми не плануємо проводити мобілізацію, - Турчинов

Источник: https://ua.censor.net.ua/n405502
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkhRekJaUkZGelRrTTJNRmxLT0RCWlNGRjFPVWRFTUV4aVVYTmtRM2RtVGtONU1GcGlVWFZrUjBJd1dYcFJkWFJES3pCTVRGRjJkRWRDTUV4MlVtYzVRekl3VEVoUmRuUkRlVEJaWWxKc2JucFJkazVES3pCTVNGSnNkRU0zTUZwaVVYUTVRM2N3V1dKU2JIUkhVR1pPUTFRd1RGaFJkbVJIU1RCWlRGRnpUa040U1U1RFdEQkxSamd3U25wU2JIUkRPVEJNTjFGelpFTXJNRmxFVVhaMFF6a3dUR2M5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору