EN|RU|UK
 Київські новини, Здоров'я
  6133  7

 Жителі столичних Позняків збирають кошти на незалежну експертизу золовідвалу Дарницької ТЕЦ

Активісти-екологи ініціюють громадську експертизу відходів Дарницької ТЕЦ, які скидають в озеро Гарячка на столичних Позняках.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці написав хімік-технолог органічних речовин, мешканець Позняків Павло Приходченко.

Читайте також: Мінекології запустило електронну карту звалищ

Раніше ми писали про те, що з відходів ТЕЦ формуються зольні бурі, від яких страждають жителі масиву Позняки. За словами активістів, через свавілля власників ТЕЦ (ТОВ "Еврореконструкція) отруйні речовини та викиди поширюються по найбільш населеним районам Лівобережжя. За їхніми даними, рівень хрому і миш'яку в повітрі значно перевищує норму. Ці елементи входять до складу відходів з ТЕЦ у вигляді золи. Золовідвал на озері Гарячка впритул прилягає до житлових масивів.


Тепер Приходченко анонсував збір коштів на громадську незалежну експертизу.

"...Після суспільного розголосу кілька тижнів тому відвал почали поливати краще - і кількість пилу з екологічно небезпечного об'єкта зменшилася. Але питання про шкідливість золошлаковідвалу для ґрунтових вод усього Києва, врешті - Дніпра, просто "зам'яли". Нагадаю, що відповідно до сучасних досліджень, зола і шлак є концентратором отрут 1, 2 й інших класів небезпеки (найнебезпечніші), які за звичайних умов можуть концентруватися у воді", - написав він.

Загальна вартість досліджень - 4780 грн. Залишилося зібрати 1300 грн, й активісти впевнені, що суму зберуть. Однак вони побоюються, що власники ТЕЦ із ТОВ "Єврореконструкція" перешкоджатимуть збору зразків для незалежної експертизи. За словами місцевих жителів, були випадки, коли охорона на озері погрожувала активістам.

"Результати досліджень стануть нашим аргументом до влади (зокрема судової - на кінець вересня заплановано судове засідання щодо золошлаковідвалу) - з метою усунення загрози у вигляді золошлаковідвалу біля наших з вами будинків. Оскільки згідного з чинним законодавством підстав для досліджень за цими параметрами держава не знайшла, бачу єдину можливість з'ясувати істину і захистити себе - зібрати наші з вами кошти на дослідження і показати реальний стан речей з екологічним лихом на Дарниці", - резюмував він.

Читайте також: Суд заарештував скандальну ділянку, на якій розташоване озеро Качине, і заборонив проводити на ній будівництво

За словами Приходченка, критично важливо встигнути зібрати суму найближчими днями, щоб провести експертизу й отримати результати до початку судового засідання у справі золошлаковідвалу на Гарячці.Источник: https://ua.censor.net.ua/n405572
VEhrNGRrdzVSMFl3V21KUmRrNUhWekJaT1Rnd1RGaFJkWFJES3pCTWRsRjJkRU42TUZwaVVtb3plbEYwWkVNMk1GbElVWFk1UXpFd1dVUlNaM1JETkRCTVpsRnpTSHBSYjNSRFZqQkxXamd3U25KUmRVNUhXREJNU1QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору