EN|RU|UK
 Політика України
  1628  14
Матеріали за темою:

 29 українців незаконно утримуються в окупованому Криму, - заява МЗС

Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест у зв'язку з неправомірними діями Російської Федерації щодо громадян України, які незаконно утримуються нею як на власній території, так і на окупованих українських землях.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві МЗС.

У тесті документа зазначається: "Незважаючи на численні наполегливі заклики української сторони та міжнародного співтовариства, незважаючи на взяті на себе міжнародні зобов'язання, російська влада та її окупаційні сили продовжують утримувати щонайменше 29 громадян України незаконно ув'язненими; в окупованому Криму десятки громадян України піддаються переслідуванням, 16 громадян України вважаються зниклими безвісти, 115 українців перебувають у заручниках на Донбасі.

Змушені констатувати, що захоплення, переслідування і застосування тортур проти українських громадян стало для Москви звичною практикою.

Справи Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ільмі Умерова, Ахтема Чийгоза та багатьох інших красномовно свідчать про повернення Російської Федерації до політичних репресій і судилищ зразка ери сталінізму. При цьому вона грубо порушує всі можливі міжнародно-правові норми в сфері захисту прав людини, зокрема Конвенцію про захист прав людини та основних свобод, Конвенцію проти тортур та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Останнє рішення окупаційної російської влади про відхилення скарг захисту в справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, як і його попереднє утримання в психіатричній лікарні, є яскравими ілюстраціями такої антигуманної політики.

Також читайте: Клімкін обговорив з Умеровим питання звільнення політв'язнів

В Україні розуміють, що тільки об'єднані та наполегливі зусилля світових лідерів і демократичної громадськості, для якої права людини й людська гідність становлять найвищий пріоритет, здатні подолати нинішнє свавілля російської влади.

МЗС України закликає міжнародне співтовариство вжити всіх можливих видів правового та політичного тиску на Росію з метою припинення нею тоталітарних методів придушення прав людини і свободи слова, а також звільнення всіх утримуваних українських політв'язнів і заручників.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n405851
TUZsUVVYVjBSMEV3VEVSU2JEbERPVEJaU0ZKcVRrTTJNRnBaWnpCTVpsRnpUa2RCTUZsUVVtZzVRemt3VEdwUmRYUkRORWxPUTNsSlRrZEJNRmxSZGt3NVEyZ3dURmhSZG1SSFJ6Qk1OMUZ6Ym5wUmJYUkRLekJNZGxKcVRrZElNRXhZVVhaa1F6WXdURFU0TUV0UVVYWk9RekV3V1VSUmRuUkRlVXg1TDFGdVRrTllNRXRGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору