EN|RU|UK
 За кордоном
  30899  98

 Естонія може втратити російськомовний регіон на північному сході в разі конфлікту з Росією, - експерти

У разі збройного конфлікту з Росією влада Естонії може втратити контроль над повітом Іда-Вірумаа на північному сході країни, де переважає російськомовне населення.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це йдеться в доповіді, підписаній радником уряду Ільмаром Раагом.

Експерти пишуть про "послідовну русифікацію" регіону. "Якщо ми нічого не зробимо, то, по суті, втратимо цей повіт і ризикуємо тим, що в разі конфлікту з Росією не зможемо контролювати ситуацію у містах північного сходу", - йдеться в доповіді. ЇЇ автори вважають, що для виникнення конфлікту може бути досить невеликої мережі, що складається з приблизно 200 "місцевих терористів".

Приводом для тривоги, на думку доповідачів, може стати неблагополучне соціально-економічне становище в регіоні: з приблизно 150 тис. місцевих жителів лише п'ята частина - естонці, а в містах частка естонців становить лише близько 5%. За останні сім років чисельність жителів у повіті скоротилася на 21%, а до 2040 року вона зменшиться ще на чверть. Тут найбільший рівень безробіття (близько 30%) і злочинності.

Також читайте: "Латвія та Естонія стривожені доктриною Путіна, згідно з якою Росія може втручатися в справи інших країн, щоб захистити там російськомовні меншини", - Расмусен

За інформацією експертів, жителі не відчувають спільності з Естонією, перебувають під впливом інформації з Росії і російського телебачення. Тільки 6% вважають, що загроза виходить від РФ, в той час як головного союзника Естонії - США - розглядають як загрозу 44%. Крім того, 60% виступають проти присутності військ НАТО на території країни, гарантом безпеки Естонії вони називають хороші відносини з Росією, і кожен третій вірить, що в Росії є право захищати своїх співвітчизників на території колишнього СРСР.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n405948
VEhrNGRrdzVRell3VERkUmRtUkhSVEJNZGxKc2RFTTJNRmxLT0RCTUwxSm5Ua01yTUV4UVVYWmtReXN3VEdRNE1Fd3ZVbWRPUXlzd1RDOVJjMDVEZWpCTVJGRjJaRU13TUV4Q09EQk1lbEYwWkVNNU1GbHFVbXgwUjBJd1dVeFNha2g2VW1kT1F5c3dXVWhTYkhSRE5UQlpTRkpxVGtNMk1FeEJaekJNZWxGMmRFTjVNRXhDT0VsMFIwRXdXVkJTWjJSSFFqQk1jbEYxVGtNMVNVNURPREJNYWxKblEwbzRNRmxFVW1jNVIwSXdUR3BTYUU1SFZ6Qk1jbEZ6VGtkSE1GcGlVbW96ZWxGc09VTmpNRWxhT0RCTVdGRjFkRWRDTUV3dlVYUmtSMEV3V1VvNE1FdEVVWFowUjBJd1dtSlNhak42VVd4a1IwSXdXVXhSZG5SRE9UQmFZbEpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору