EN|RU|UK
 Економіка
  2062  16

 Порошенко схвалив збільшення мита на експорт брухту чорних металів, - експерт

Президент Петр Порошенко подписал закон, который предусматривает увеличение пошлины на экспорт лома черных металлов с 10 евро до 30 евро за тонну. Закон вступает в силу 15 сентября и будет действовать 1 год.

На думку президента об'єднання "Металургпром" Олександра Каленкова, закон зіграє важливу роль у відновленні промисловості України, повідомляє канал 24.

"Цей закон дуже корисний для України, оскільки ми самі відчуваємо гострий дефіцит металобрухту. Судіть самі: у 2015 році Україна поставила антирекорд за останні 10 років, з країни було вивезено понад 1,2 млн тонн цієї стратегічної сировини. При цьому дефіцит брухту всередині країни становив 0,86 млн тонн. Українські металурги були змушені знижувати потужності, а частина підприємств і зовсім опинилася на межі закриття, оскільки подорожчання продукції (через заміну брухту більш дорогим чавуном. - Ред.) призвело до втрат конкурентоспроможності на світовому ринку", - заявив Каленков.

На думку голови асоціації, ключовим фактором ухвалення закону стала продержавна позиція його ініціаторів.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Порошенко підписав закон про підвищення мита на експорт чорного металобрухту

"Олег Ляшко і Радикальна партія не тільки стали одними з ініціаторів закону - вони домагалися його прийняття, зверталися до влади з листами, пояснювали всім важливість закону, вимагали його підписання під час технічної затримки. Якщо абстрагуватися від політики, то треба визнати - захищаючи інтереси ГМК, депутати захищали інтереси держави. Назву тільки один факт: гірничо-металургійний комплекс України і пов'язані з ним галузі приносять країні третину її валютного виторгу, що прямо впливає на стабілізацію курсу гривні. Приємно, що Президент, підписавши цей Закон, повідомив суспільству, що розуміє проблеми промисловості і готовий допомагати знаходити їх вирішення", - сказав Олександр Каленков.

Нагадаємо, закон також скасовує реєстрацію контрактів на експорт брухту чорних металів.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n405974
VEhrdlVYWk9RekV3V1V4UmMwNUROekJNTjFGelpFZEJNRmxRVW1oa1IwTk1lUzlSZGs1RE5EQlpURkYyYm5wUmRrNURNVEJaVEZGelRrTTM=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору