EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3633  3

 НБУ схвалив кредитну лінію Ярославського для ХТЗ за умови закриття справ проти заводу правоохоронцями

Національний банк України зареєстрував договір, який дозволить групі DCH Олександра Ярославського відкрити кредитну лінію на 400 млн. грн. для відновлення виробництва на Харківському тракторному заводі ХТЗ.

Про це пишуть Українські новини.

Такого роду процедура була необхідна, оскільки кредитором виступає компанія-нерезидент. Фінансування надається за умови, що ХТЗ буде вільно здійснювати господарську діяльність без будь-яких обмежень. Відповідно, майно позичальника має бути вільним від податкової застави, банківські рахунки - від будь-яких арештів, накладених компетентними органами, а проти посадових осіб не повинно бути відкритих кримінальних справ.

Нагадаємо, що керівництво акціонерного товариства "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) вже зверталася до адвоката бізнесу при Генеральній прокуратурі України (ГПУ) Оксани Мальованої з офіційним листом, в якому було сказано: "протягом останніх місяців ХТЗ страждає від очевидно безпідставного і невиправданого втручання в його господарську діяльність та фактичного перешкоджання їй з боку органу досудового розслідування, нагляд за додержанням законів яких віднесено чинним законодавством України до органів прокуратури". Унаслідок цього за її сприяння та підтримки, а також народного депутата Оксани Продан 31 серпня 2016 р. представник ХТЗ взяв участь у зустрічі бізнесменів, які звернулися в ГПУ щодо захисту своїх прав від свавілля окремих представників правоохоронних органів з першим заступником Генерального прокурора України Дмитром Сторожуком. Як відомо, Юрій Луценко закликав українських бізнесменів направляти в ГПУ заяви про факти тиску й доручив Сторожуку займатися цим питанням. У свою чергу Дмитро Сторожук пообіцяв представникам бізнесу об'єктивний і всебічний розгляд поданих скарг і доказів.

За інформацією в. о. генерального директора ХТЗ В'ячеслава Шевченка, зараз на заводі проводиться комплекс санаційних заходів, спрямованих на відродження підприємства. Олександр Ярославський, власник DCH і ключовий інвестор ХТЗ, забезпечив погашення працівникам підприємства 20 млн грн заборгованості по заробітній платі, яка виникла у зв'язку з 4,5-місячним простоєм, спричиненим діями "силовиків". Кредитна лінія DCH у розмірі 400 млн грн призначена для фінансування робіт по запуску, від факту та оперативності її відкриття залежать перспективи відновлення виробництва.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n406009
VEhrNGRrdzVRMlF3U2toUmJ6TjZVWEJrUTNjd1dVUlJkWFJIVnpCTVRGSm5aRWROTUV4eVVYVk9RelZKVGtkRE1GbEVVWE5PUXpZd1dVeFJkblJIUVRCTU0xRjFUa00xU1U1RE16Qk1SRkZ6ZEVNck1FeFJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору