EN|RU|UK
 Політика України
  10371  77
Матеріали за темою:

 Питання Волинської трагедії необхідно зняти з політичного порядку денного, - глава МЗС Польщі

14 вересня в Києві міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський зустрівся з Президентом України Петром Порошенком.

За словами глави польської дипломатії, під час переговорів було порушено питання прийнятої польським парламентом постанови, що стосується Волинської трагедії, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Польщі.

"Йдеться про те, щоб назвати події своїми іменами, представити один одному докази та віддати цю справу історикам. Необхідно зняти це питання з політичного порядку денного", - заявив міністр Ващиковський.

"Я пояснив Президенту, що для нас прийняття цієї постанови є назвою речей своїми іменами. Це акт, який може призвести до початку процесу примирення", - зазначив глава МЗС Польщі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Депутати проголосували заяву ВР до Сенату і Сейму Польщі у зв'язку з визнанням "Волинської трагедії" геноцидом

Нагадаємо, до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 рр. в Україні та Польщі різне ставлення. У кінці 1990-х років була створена спільна комісія польських та українських істориків для роботи з вивчення цих подій. Робота спільної комісії показала наявність очевидних відмінностей у трактуванні подій польськими істориками та низкою українських - уродженців місць подій. Українські дослідники відзначають, що Волинська трагедія була наслідком війни Армії Крайової з УПА, в якій брало участь і цивільне населення. При цьому польська сторона також вдавалася до репресій проти цивільного українського населення - число жертв з українкою боку оцінюється в 10-20 тиcяч людей.

Також читайте: Необхідно знайти концепцію, яка влаштує обидві країни, - Порошенко про Волинську трагедію

У грудні 2014 року Президент України Петро Порошенко під час свого виступу перед депутатами парламенту Польщі вибачився за події на Волині, але не давав якоїсь характеристики їм. Він закликав "не будувати політику на могилах".

14 липня 2013 року в Луцьку після молебню за загиблими під час Волинський трагедії в Президента Польщі Броніслава Коморовського кинули яйцем.

У 2013 році польський Сейм прийняв стриману версію "Волинської резолюції", з формулюванням "етнічна чистка з ознаками геноциду".
Джерело:http://ua.censor.net.ua/n400473
22 липня 2016 Сейм Польщі прийняв постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині в 1943-45 роках, "геноцидом, здійсненим українськими націоналістами проти жителів ІІ Речі Посполитої". Також Сейм проголосив 11 липня національним днем ​​пам'яті жертв цього "геноциду". Багато українських політиків, а також Президент Петро Порошенко висловили глибоке розчарування цим рішенням польського Сейму.

Депутат Верховної Ради Олег Мусій (позафракційний) запропонував парламенту встановити 24 березня Днем пам'яті про українців-жертв геноциду, вчиненого Польщею в 1919-1951 роках. Спікер польського Сенату Станіслав Карчевський виступив проти визнання Верховною Радою геноциду українців владою Польщі в 1919-1951 роках.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n406043
TUV4TVVYWjBRemN3VEdwUmRtUkhRakJaZWxGMWRFTjNTVTVIUXpCWlJGRnpUa042TUV4WVVYUk9SMWN3V1RoMlREbERaakJNTjFKblRrTXJNRmxxVVhSa1F6a3dUSEpSZG01NlVXdDBRM2N3V1c1UmRVNUROakJNTjFGemRFZENNRmw2VVhWMFF6UXdUR3QyVERsSFZ6QlpTRkpuZEVNck1GbEVVbXgwUjFCbVRrTlRNRXczVVhVNVF6UXdURE5TWjJSSFRUQk1jbEZ6UTBSU1ozUkhRVEJNUkZGek9VTXhNRXhVVW14MFIxQm1Ua05tTUV3M1VYVTVSMDB3V1c1UmMwRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору