EN|RU|UK
 За кордоном
  38073  331

 "Усі жертви були на благо народу": в Сургуті встановили бюст Сталіну біля майбутнього пам'ятника жертвам політичних репресій. ФОТО

Члени КПРФ незаконно встановили бюст Йосипа Сталіна недалеко від місця, де повинен розташуватися монумент репресованим.

Про це повідомив начальник управління інформаційної політики адміністрації Сургута Катерина Швидка, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС.

"Бюст Сталіна був встановлений у четвер незаконно. Поруч комісією з топоніміки погоджено місце для встановлення пам'ятника репресованим, на який зараз збирають кошти", - сказала вона.

Зараз на місці встановлення працює муніципальний контроль. "Швидше за все, буде складено акт про незаконне встановлення. Якщо це буде доведено, то будівництво знесуть", - додала Швидка.

Громадські працівники звернулися із заявою про встановлення пам'ятника Сталіну в травні цього року. "Весь цей час узгодження пам'ятника йшло за встановленою процедурою. Проект був спрямований до комісії з топоніміки, яка приймає рішення про встановлення. Думка комісії розділилася, було запропоновано врахувати думку репресованих, багато з яких висловилися проти встановлення", - пояснила співбесідниця агентства.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Російський музей політрепресій на території колишньої колонії, в якій загинув Стус, стане музеєм "доблесних співробітників" ГУЛАГу

Тоді було прийнято рішення - спірну ситуацію роз'яснить громадська рада, яку за регламентом буде створено після думських виборів. "Туди увійдуть авторитетні люди міста. Відповідь з викладом ситуації було відправлено громадським активістам, однак вони заявляють, що його не отримували", - розповіла Швидка.
Гроші на виготовлення та встановлення пам'ятника активісти місцевого осередку КПРФ, за їхніми словами, збирали в Інтернеті. Дозволу від влади чекати не стали. Випадків самодіяльного встановлення пам'ятників Сталіну в останні роки багато, але нинішній виділяється на загальному тлі однією деталлю: бюст встановлено в лічених метрах від пам'ятного знака, на місці якого нащадки репресованих вже який рік намагаються домогтися спорудження пам'ятника жертвам сталінського терору.

Також дивіться: "Він не був тираном. Був видатним керівником. А без жертв - ніяк", - жителі російського Новосибірська мають намір встановити пам'ятник Сталіну. ВIДЕО

Пам'ятник жертвам сталінських репресій хочуть поставити в Сургуті учасники громадського руху "Наша пам'ять". Він об'єднує дітей та онуків репресованих "спецпоселенців", засланих у 30-ті роки минулого століття в Югру. В основному це нащадки розкуркулених калмицьких та астраханських селян, поволзькі німці, але були серед засланих і жителі сусідньої Тюменської області, відправлені на 1000 кілометрів на північ просто за те, що їх визнали "заможними". Керівник "Нашої пам'яті" Павло Акімов народився в 1945-му, через 15 років після того, як його батьки були вислані з села Готопутове Тюменської області в Сургут. У розмові з Радіо Свобода Павло Акімов згадує, як "спецпоселенці" цілими сім'ями гинули від голоду і хвороб по дорозі до місця заслання, як його родина виживала на новому місці, і говорить про своє ставлення до процесу реабілітації сталінських репресій у сучасній Росії.

"Це повне блюзнірство - встановити пам'ятник Сталіну біля пам'ятника жертвам політичних репресій. Це блюзнірство, справжнісінький вандалізм. Вони наплювали в душу людей, які тут жили і ще живуть. У Югру було заслано 30 тисяч осіб. У Сургуті і Сургутському районі з них залишилося майже 9 тисяч", - заявив Акімов.

Читайте також: "Патріотичне виховання" : міжнародний аеропорт Волгограда перейменують у "Сталінград"

Денис Ханьжин, активіст місцевого відділення КПРФ та один з ініціаторів встановлення погруддя Сталіну на набережній Обі, вважає, що "спецпереселенці" повинні бути вдячні Сталіну, що опинилися в "багатому" Сургуті. За словами Ханьжина, бюст опинився поруч зі знаком пам'яті жертв репресій ненавмисно.

"Зате справедливості більше було. Тоді був тоталітарний, авторитарний режим. Але все залежить від особистості. Сталін цю систему направив на благо народу. Всі ці жертви були на благо народу. Часи були такі, важко в цьому Сталіна звинувачувати. До того ж люди вмирали й від хвороб", - заявив Ханьжин.

сталин сургут

сталин сургут
Источник: https://ua.censor.net.ua/p406230
VEhrdlVXOWtSME13VEVSUmRUbEhWekJNTUhaTU9VZFhNRmxJVW1kMFF5c3dXVVJTYkhSSFVHWk9ReTh3VEVSUmRrTm1VbW81UjBNd1RETlJkVTVETm1aT1IwRXdURmhSZGpsSFFUQk1XRkpuWkVkWE1GcGtPREJMUkZGMmRFZENNRnBpVW1wM1BUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору