EN|RU|UK
 Політика України
  12678  198

 "Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації", - заява МЗС

Україна направила ноту протесту виконавчому комітету СНД у зв'язку з блокуванням роботи її представника - керівника делегації, посла України в Киргизстані Миколи Дорошенка - на засіданні Ради глав держав Співдружності.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві МЗС.

"Виконавчому комітету СНД з приводу згаданого інциденту відправлена ​​офіційна нота, в якій заявлено рішучий протест у зв'язку з блокуванням роботи України на засіданні, а також висловлено вимогу про надання невідкладних офіційних роз'яснень і прийнятті вичерпних заходів щодо запобігання подібних провокацій в майбутньому", - йдеться в заяві МЗС.

У відомстві пояснюють, що заява є реакцією на позбавлення права участі в засіданні Ради глав держав СНД у вузькому складі голови делегації України Н.Дорошенка і намаганням виконавчого комітету СНД блокувати його роботу на засіданні Ради глав держав СНД у розширеному складі, зокрема під час процедури підписання підсумкових рішень

Також читайте: Український представник Дорошенко проігнорував засідання ради глав урядів СНД у Киргизстані

"Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації, яка незаконно окупувавши частину суверенної території України - Автономну Республіку Крим і м. Севастополь, здійснюючи акти збройної агресії на Сході України, грубо порушує фундаментальні норми і принципи міжнародного права, у т.ч. ті, що закладені в основу СНД", - йдеться в заяві.

Також українська сторона заявляє, що Росія не може головувати в СНД до повного відновлення Україною суверенітету над тимчасово окупованими територіями Автономної Республіки Крим і м. Севастополь; повного виконання Росією Мінських угод в частині виведення з окремих районів Донецької і Луганської областей України всіх незаконних збройних формувань, що управляються, контролюються і фінансуються з Москви, а також їхньої військової техніки й озброєння; звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних громадян України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на всій території Донецької та Луганської областей України; відновлення контролю уряду України над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону.

Також читайте: Росія не передавала учасникам "нормандського формату" свій варіант "дорожньої карти" виконання Мінських угод, - Клімкін

Україна також заявляє, що наміри РФ легітимізувати спроби анексії АР Крим і м. Севастополь шляхом поширення на них перепису будуть нелегітимними та нікчемними, а населення, яке проживає на цій території, залишається населенням України.

Незважаючи на спроби Виконкому СНД зірвати роботу делегації України, позицію нашої держави було виголошено у ході розширеного засідання Ради глав держав СНД, а тексти відповідних заяв України - долучено до підсумкових рішень саміту.документ мид

документ мид

документ мид

Источник: https://ua.censor.net.ua/n406487
VEhrdlVXeE9ReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyTXdTbVpSYjFoNlVXOWtRMlF3U2xFOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору