EN|RU|UK
 Економіка
  2212  10

 Пряме підпорядкування ГТС "Нафтогазу" суперечить законодавству, - експерт

НАК "Нафтогаз" не повинен здійснювати пряме управління газотранспортною системою, оскільки це суперечить законодавству України та вимогам Третього енергопакету ЄС.

Як повідомляють "Українські новини", так прокоментував процес поділу функцій транспортування, трейдингу і видобутку газу в Україні керівник "Українського медіа-центру реформ" Тарас Качка.

"По суті, "Нафтогаз" здійснює пряме управління газотранспортною системою, що суперечить законодавству. Тому, безумовно, поділ компанії необхідно проводити, як і було домовлено раніше. Рішення Мінекономіки воно було направлено саме на це. А НАК "Нафтогаз" усупереч вимогам Третього енергопакету ЄС навмисне затягує процес передачі "Укртрансгазу" в пряме підпорядкування Мінекономіки, щоб зберегти поточний статус-кво", - заявив Качка.

Також експерт зазначив, що "Нафтогаз" готовий відстояти свою позицію через Європейський суд.

"Відповідно до норм третього енергетичного пакета, мета проведення процесу анбандлінга - мінімізація впливу вертикально-інтегрованих компаній на енергетичний ринок. Основний елемент такого процесу - це поділ функцій транспортування, трейдингу і видобутку. Так званий анбандлінг під редакцією "Нафтогазу" затягується з реалізацією через суперечки в Стокгольмському суді", - заявив Качка.

Нагадаємо, що МЕРТ своїм наказом від 7 вересня внесло зміни до статуту НАК "Нафтогаз-України", повідомляє РБК. Згідно з нововведеннями, Збори акціонерів вправі вирішувати "управління оператором ГТС, обрання голів, членів наглядової ради і правління оператора ГТС". До компетенції загальних зборів увійшло і затвердження бюджету, бізнес-плану, інвестиційної програми ПАТ "Укртрансгаз" (УТГ), а також зміна статуту цієї компанії. На практиці це означає, що єдиний власник 100% акцій газового монополіста "Нафтогаз-України" - Кабінет Міністрів - отримав повний доступ до управління газотранспортною компанією "Укртрансгаз".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n406663
VEhrNGRrdzVRMVF3UzB4UmIxaDZVVzVrUTNjd1dWUlNaM1JES3pCTVVGRnpUa016
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору