EN|RU|UK
 Економіка
  2116  49

 Адвалорні акцизи в тютюновій сфері недостатньо ефективні для досягнення цілей з охорони здоров'я, - міжнародний експерт

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ангела Бочі вважає адвалорні акцизи в тютюновій сфері недостатньо ефективними для досягнення цілей з охорони здоров'я.

Про це вона заявила журналістам, повідомляє Апостроф.

За її словами, згідно зі звітом ВОЗ про глобальну тютюнову епідемію, для захисту громадського здоров'я більш підходять специфічні акцизи, оскільки вони призводять до більш високих цін і невеликих цінових розбіжностей між брендами.

"Адвалорні акцизи, згідно з цим же звітом, є менш ефективними для досягнення цілей з охорони здоров'я, тому що їх складніше адмініструвати, вони збільшують можливості для ухилення від сплати та створюють великі цінові відмінності між брендами, спонукаючи тим самим переходити на більш дешеві сигарети", - зазначила експерт.

"Відповідно до вимог Угоди про асоціацію Україна повинна підвищувати мінімальне податкове зобов'язання до 90 євро на 1000 штук сигарет. Дана вимога в першу чергу пов'язана зі специфічним компонентом акцизу", - акцентувала Бочі.

У той же час експерт МЦПД Сергій Кіщенко зазначив, що за підвищення адвалорної ставки виступає єдина тютюнова компанія, продукція якої практично не обкладається адвалорними акцизом.

"Напевно, в розрахунку на те, що підвищення цін на продукцію інших тютюнових компаній змусить споживачів переходити на більш дешеві сигарети їх виробництва", - припускає Кищенко.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України пропонує внести зміни до Податкового кодексу і збільшити акцизи на тютюнові вироби - специфічну ставку на 30%, адвалорну ставку на 3% - з 12% до 15%.Источник: https://ua.censor.net.ua/n406706
VEhrNGRrdzVRM2N3VEhKU2FIUkROREJNWkRnd1RHWlJkRTVES3pCWlJGRjJkRU41U2psSFVHWk9SME13V1RkU1ozUkhUekJNTUQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору