EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  16825  24

 "У полоні не били, добивали морально. Мене чимось обколювали, відповідав на питання, ніби марив", - звільнений Жемчугов про допити бойовиків

Звільнений із полону бойовиків заручник Володимир Жемчугов повідомив, що на допитах бойовики терористичної організації "ЛНР" намагалися його зламати морально.

Про це він заявив в інтерв'ю ТСН, передає Цензор.НЕТ.

"У полоні не били, добивали морально, пропонували здати адреси, паролі, явки і відвезти в Москву вилікувати. Останні місяці в луганській в'язниці були найстрашнішими. Змушували кримінальників за мною доглядати", - зазначив Жемчугов.

"Коли зрозуміли, що катувати мене немає сенсу, я і так весь понівечений, але мене чимось обколювали, я таке щось пам'ятаю - відповідав на якісь питання, начебто марив. Потім мені казали ті, хто мене охороняв, що все за мною записували, що я тоді сказав. Але я радий, що я витримав і не зрадив", - сказав він.

Жемчугов до війни був успішним бізнесменом, навесні 2014 року приїхав до Красного Луча провідати свою маму.

"Я фактично український партизан луганського підпілля. Партизанський загін там діє і не один. І люди продовжують боротьбу. Війна там іде і в окупації. Хоча партизани там себе проявляють не кожен день, але рух партизанський там є. Тому багато розповідати не можна, тому що це ризик для людей, які там залишилися і які борються проти російських окупантів і проти зрадників України продажних. Багато там є і заляканих, багато ошуканих. Я пішов в активну боротьбу, я починав із розвідника ЗСУ, до мене придивлялися, росіянин за національністю, місцевий житель. Спочатку до мене й українська армія обережно поставилася, я їм був незрозумілим. А потім, коли вже аналітичні відділи побачили мою роботу, зрозуміли, що я все роблю і нічого не боюся. Потім вже були партизанські загони - і я вступив у такій загін. І я почав вже не розвідувальну діяльність, а бойову діяльність, і вже вів збройну боротьбу проти російських солдатів, зрадників і всього цього режиму", - розповів він.

"28 вересня 2015 року я повертався з бойового завдання, я успішно його виконав, і зайшов у темряві на старе мінне поле, яке залишилося від бойових дій 2014 року. Там ще багато мінних полів неразмінованних залишилося. Я пам'ятаю, як зачепився ногою, розвернувся - був хлопок і відразу вибух. Потім пояснили, що я підірвався на розтяжці. Я впав і зрозумів, що я тяжко поранений. Мінно-вибухове поранення - це найгірше поранення, яке може бути. Я подумав, що вмираю, полежав трохи, відчув, що сили ще є, і поповз на звуки, де було чутно машини. Доповз до дороги, там мене вже підібрали. Потім отямився вже в реанімації, а коли отямився, мене відразу почали допитувати. Там траса була Краснодон-Луганськ і вночі по цій трасі йдуть "Урали" з Росії зі снарядами, які надходять на склади Молодогвардійська. Вночі ці колони перекидаються сюди і далі на Луганськ, на Стаханов. Коли я відчув, що не вмираю, вирішив покінчити з життям. Я поповз до дороги не для того, щоб врятуватися, а щоб мене добили. У полон не хотів потрапляти. Я був не один, я був у загоні партизанському і виконував бойове завдання. У полон не хотів, тому що полон - це катування, а під тортурами люди ламаються, можна щось розповісти, зрадити. Я цього не хотів", - зазначив Жемчугов.

За словами Жемчугова, терористи в тюрмі йому нервову систему зламали. "Мені там нервову систему зламали. Три теми - це моє здоров'я, моя сім'я і що зі мною буде в майбутньому - про це важко говорити, сприймати, я не можу себе контролювати тут. Зламали мені психіку в цьому плані", - уточнив Жемчугов.

Він був поранений, коли повертався із завдання, в заручниках був 11,5 місяця.

Зараз Жемчугов бачить тільки лівим оком у тумані, кольори розрізняє зблизька. Його дружина повідомила, що оскольки залишилися в очах.

Нагадаємо, 17 вересня Володимир Жемчугов і Юрій Супрун були звільнені з полону.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n406941
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lVGgyVERsRGVEQk1OMUYxWkVNck1FeE1VWFZPUXpabVRrTXpNRXhFVW1kT1IwUXdXV1pSZG1SRE5EQk1jRGd3VERkUmMyUkRPREJhWWxGMldIcFJkamxES3pCTWRsRjJkRU01Wms1RE5qQk1SRkpuZEVkRU1FeE1VWE5PUXprd1RETlNhak42VVd4T1F5c3dURE5SYzJSRGR6QlpSVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору