EN|RU|UK
 Політика України
  4560  10

 Україна провела 5 раундів переговорів із РФ перед поданням позову до Міжнародного суду ООН щодо фактів фінансування тероризму, - МЗС

Україна провела 5 раундів досудових переговорів із Росією перед поданням позову в Міжнародний суд Організації Об'єднаних Націй щодо фактів фінансування Росією тероризму на Донбасі, а також 2 раунди переговорів перед поданням позову за фактами дискримінації прав кримських татар в анексованому Криму.

Про це йдеться у відповіді Міністерства закордонних справ на запит Українських Новин, передає Цензор.НЕТ.

"Проведено 5 раундів переговорів у рамках досудового врегулювання спору за Міжнародною конвенцією про боротьбу з тероризмом 1999 року, проведено два раунди і заплановано проведення третього раунду переговорів у рамках досудового врегулювання спору за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації 1965 року", - сказано в ньому.
Відповідні переговори про трактування і застосування цих конвенцій є обов'язковою умовою для отримання Україною права передати спір, якщо він не вирішиться шляхом переговорів, у Міжнародний суд ООН.

"В рамках вищезазначених інструментів РФ буде притягнута до відповідальності за численні жертви серед цивільного населення внаслідок збивання літака рейсу MH17, обстрілів житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, терактів у Харкові й інших містах України. РФ також буде відповідати за здійснення систематичної та усвідомленої дискримінації прав кримських татар та інших осіб, які протистоять окупаційному режиму в Криму", - йдеться у відповіді.

У відповіді підкреслюється, що припинення порушення згаданих конвенцій з боку Росії створить необхідні передумови для відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
Разом з тим у відповіді йдеться, що Росія відмовилася визнавати наявність спору і свою відповідальність за фактом вчинення актів агресії проти України, заперечуючи їх, а також відкинула пропозицію вирішити суперечку про приєднання Криму до складу РФ і зміну територіальної приналежності окупованій території, відповівши, що "народи Криму" скористалися правом на самовизначення і, проголосувавши за незалежність, долучилися до Росії відповідно до норм міжнародного права.

Також у відповіді нагадується, що Україна проводить роботу в рамках угоди з Росією про взаємне заохочення і захист інвестицій, а також щодо захисту прав, гарантованих Конвенцією ООН із морського права.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n407009
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Uk1lVGgyVERsREx6Qk1OMUYwT1VNck1FeEtPREJaU0ZKbk9VTXdaazVIUXpCTVdGSm5Ua01yTUZsRVVYVk9Rek13VEhnNE1FcDZVV3c1UTJobVRrTmxNRW8zVVc1UlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору