EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  7816  87

 Ухвалення закону про НКРЕКП призводить до формування більш низьких тарифів, - Кононенко

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект про Національну комісію, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг. За це рішення проголосували 250 народних депутатів.

14 липня в прямому ефірі телеканалу NewsOne Ігор Кононенко, заступник керівника фракції БПП у парламенті, взяв на себе зобов'язання обов'язково провести цей законопроект через парламент восени, пишуть Українські новини."Сьогодні в першому читанні ми проголосували за закон про ринок електроенергії, у другому читанні та в цілому за багатостраждальний закон про НКРЕКП. Отже, Україна виконала свої зобов'язання, і це відкриває можливості для отримання макрофінансової допомоги в розмірі понад 600 млн.євро. Сьогодні всі депутати які голосували, і навіть ті, хто критикував цей законопроект, великі молодці. Ми прийняли дуже важливе рішення в енергетичній сфері", - прокоментував ситуацію Ігор Кононенко.

Законопроектом визначаються повноваження національної комісії. Серед них - моніторинг тарифів на ринках регулювання, накладення штрафів на енергокомпанії, зокрема, через порушення ліцензійних умов та анулювання ліцензії. Закон передбачає, що повна ротація складу комісії системно буде відбуватися протягом 1,5 року.

"Для споживача цей законопроект, у першу чергу, прозорість, на мій погляд, це важливо і для суспільства в цілому. Ринок і конкуренція впливають на зниження цін. Унаслідок цього на основі закону будуть створені ринкові умови і по справжньому запрацює ринок електроенергії, що, я сподіваюся, призведе до формування справедливих і більш низьких тарифів. У найближчі п'ять років, коли ми повністю перейдемо на забезпечення газом українського видобутку, ми не будемо більше залежні від зовнішніх факторів, і це дозволить істотно знизити тарифи", - уточнив Кононенко.

Прийнятий законопроект також знижує вплив Президента на НКРЕКП і забезпечує планову ротацію членів комісії.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n407278
VEhrdlVXMTBReXN3VEROUmRuUkRPVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyUXdTbkpSYjA1RFZqQktjbEZ1ZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору