EN|RU|UK
 Економіка
  2033  7

 "Укртрансгаз" має якомога швидше отримати незалежність від "Нафтогазу України", - голова парламентського комітету з ПЕК

Глава комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Домбровський вважає стратегічно правильним рішення міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва вивести ПАТ "Укртрансгаз" з під контролю НАК "Нафтогаз України".

Про це він повідомив на прес-конференції в середу, передають "Українські новини".

"Не буде газового ринку, поки оператор газотранспортної системи підпорядкований одному з газових трейдерів, яким фактично є "Нафтогаз", - сказав народний депутат. У той же час він вважає "тактичною помилкою" те, що рішення Мінекономрозвитку про поділ компаній було прийнято без урахування думки кредиторів "Нафтогазу України" і вимог Третього енергопакету Енергетичного співтовариства.

На думку Олександра Домбровського, першочерговим завданням робочої групи з реформування НАК "Нафтогаз України" під керівництвом віце-прем'єр-міністра Володимира Кістіона є узгодження нюансів поділу "Укртрансгаз" і НАК "Нафтогаз України" як з кредиторами, так і з представниками Енергетичного співтовариства.

У зв'язку з цим член президії Енергетичної асоціації України Віктор Меркушов зазначив, що "створювали "Нафтогаз" швидко і тихо, без зайвих розмов і програмних документів". "Реорганізація цієї компанії, яка перетворилася на справжнього галузевого монстра, застрягла в нескінченних дискусіях, коли місяцями готуються програми, плани, приймаються постанови Кабміну й інші документи, але в результаті замість справжніх змін отримуємо чистої води профанацію", - сказав експерт.

Як повідомлялося, раніше Мінекономіки змінило статут "Нафтогазу" і вирішило сконцентрувати на собі повноваження щодо зміни керівництва "Укртрансгазу".

"Нафтогаз" виступив проти такого рішення і заявив, що воно суперечить принципам Третього енергетичного пакета.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n407310
VEhrNGRrdzVRMlF3VEVSU2FFNUhRekJNTjFGek9VTjNNRXhrT0RCS2VsSnNkRU01TUV4WVVYVjBReXN3VEROUmRuUkRPREJaUkZGMmRFTXpNRXhNVVhWT1IwTXdUSEpTWjNjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору