EN|RU|UK
 Здоров'я
  4014  9

 Україна має високий потенціал у галузі превентивної токсикології, - експерт

У 67 відсотках випадків передчасної смерті серед працездатного населення України причиною є серцево-судинні захворювання. Цей показник у 4-5 разів перевищує аналогічний для розвинених країн світу.

Сучасні технології здатні зменшити негативний вплив шкідливих звичок на організм, при цьому людина не проходить через шоковий стан відмови від звичного способу вживання нікотину.

Про це під час круглого столу, який відбувся 22 вересня в Укрінформі, говорили експерти в галузі кардіології, серцевої хірургії провідних наукових і медичних установ України, а також зарубіжні гості, йдеться на сайті МЦПД, передає "Апостроф".

Микола Проданчук, директор Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л. І. Медведя МОЗ України зазначив, що Україна має високий потенціал у галузі превентивної токсикології.

"Україна здатна зробити свій професійний експертний внесок в об'єктивізацію тих загроз, які мають тютюнові вироби. Також Україна одна з 14 країн у світі, яка вивчає безпеку тютюнових виробів і досліджує використання нових технологій доставки тютюну, зокрема електронної сигарети", - додав він.

Ріккардо Полоса, професор терапевтичної медицини Катанійського університету, зазначив, що одним з ключових питань, яке непокоїть фахівців у галузі охорони громадського здоров'я, за словами професора, є вплив е-сигарет на серцево-судинну систему в довготерміновій перспективі.

"Вплив електронної сигарети на серцево-судинну систему в довгостроковій перспективі. Існує багато стратегій, які вчені можуть застосувати, щоб зрозуміти, який вплив цих нових продуктів на респіраторне здоров'я і формування серцево-судинних захворювань. Довготривалі широкомасштабні дослідження, здавалося, можуть дати об'єктивну відповідь про вплив е-сигарет на здоров'я людини, вимагають десятків років і величезних фінансових ресурсів для проведення", - зазначив професор.

Доктор Смуга розповів, що як альтернативу іноземні фахівці використовують високочутливі тести, які фіксують ранні зміни субклінічного ушкодження здоров'я курців, які перейшли на споживання е-сигарет. Згідно з результатами таких досліджень, використання е-сигарет у лікуванні тютюнової залежності дозволило знизити кров'яний тиск і контролювати його у курців із гіпертонією. Про поліпшення загального стану повідомили і "подвійні" курці, яким вдалося скоротити кількість спожитих традиційних сигарет з 20-25 до 4 штук на день.

Константінос Фарсалінос, доктор Медичного центру серцевої хірургії ім. Онассіса, пояснив присутнім, чому для охорони громадського здоров'я варто використовувати продукти зі зниженим ризиком. Він підкреслив, що два шляхи кинути палити - самостійно або за допомогою медикаментів - неефективні в більшості випадків. Зусилля тільки 5 зі 100 курців, які намагаються кинути палити без використання допоміжних засобів, стали успішними, в той час як 20 зі 100 курців кидають курити завдяки медикаментозному лікуванню.

Про позитивну динаміку скорочення числа курців в Україні розповіла завідувачка лабораторією популяційних досліджень Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска Олена Кваша.

"Дані 35-річного дослідження Інституту ім. М. Д. Стражеска за поширеністю куріння серед чоловіків у віці від 18-64 років свідчать, що за останні 5 років вона знизилася з 44% до 35%", - заявила Кваша.

Експерт вважає це прямим "відображенням зусиль держави, спрямованих на боротьбу з тютюном".

Проте Кваша відзначила неоднозначність тлумачення впливу електронних сигарет на здоров'я людини й суперечливість наявних зарубіжних досліджень у цій галузі. Це змусило фахівців Інституту почати своє власне дослідження впливу електронних сигарет і систем нагріву тютюну на серцево-судинну систему, а також визначити ті чинники в організмі, що впливають на розвиток інфарктів, інсультів у порівнянні з курінням традиційних сигарет. Проект стартував зовсім недавно, 14 вересня 2016, і триватиме півроку.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n407369
VEhrNGRrdzVRell3V1ZCU1owNUhWekJNTTFGMlpFZFFaazVIUnpCTWFsRnpPVU4zTUZsRVVYVjBRelE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору