EN|RU|UK
 Політика України
  5047  21

 Україна звернулася до НАТО з проханням включити її в програму посилених можливостей

Отримання статусу особливого партнера сприятиме Україні в майбутньому стати членом НАТО.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", Україна направила офіційного листа в НАТО з проханням включити її в програму посилених можливостей та надати статус особливого партнера. У МЗС України відзначають, що така співпраця наблизить оборонну систему країни до стандартів Альянсу.

"Заяви про те, що Україна претендує на статус так званого особливого партнерства, президент Петро Порошенко робив ще на саміті НАТО у Варшаві (Польща). Зараз Україна направила офіційного листа в НАТО. За словами заступника міністра закордонних справ Вадима Пристайка, ця співпраця дозволить наблизити стандарти і в цілому роботу української оборонної системи до стандартів НАТО. Це фактично є членство без офіційного статусу членства. Якщо Україні вдасться отримати такий статус і працювати за такою програмою, це значно швидше зможе допомогти Україні в майбутньому стати членом НАТО", - повідомила кореспондент.

Зараз такою програмою про посилені можливості для особливих партнерів користуються такі країни, як Швеція та Фінляндія. На саміті у Варшаві пропозицію мати такий статус отримала і Грузія.

Відзначається, що однією з перешкод для України в отриманні статусу особливого партнера Альянсу є відсутність угоди про обмін секретною інформацією.

За словами заступника міністра МЗС України, вже наступного тижня в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі така угода буде підписана і перепона буде усунена.

Програма посилених можливостей для особливих партнерів НАТО передбачає поглиблення співпраці та вихід на повну відповідність стандартам Альянсу.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n407375
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyTXdTbVpSYjFoNlVXNWtRMUV3UzB4UmJtNTZVV3RrUjBFd1dUZFNaMlJIUWpCTVdGRjFPVWROWms1RFpqQk1OMUYxT1VkTk1GbHVVWE5CUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору