EN|RU|UK
 Політика України
  6650  48

 "Місцевим адміністраціям треба готуватися до перетворення на префектури", - Барановська

Другий етап Конституційної реформи передбачає ліквідацію місцевих державних адміністрацій і запровадження префектур.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН , про своє бачення особливостей цього переходу розповіла кандидат на посаду губернатора Харківської області - громадський експерт Тетяна Барановська, яка не є членом політичної партії та бере участь у конкурсі як представник громадського сектору Харківщини.

"Інститут державних адміністрацій відходить у минуле, на зміну йому приходять префектури, які не мають змістових функцій по галузям, проте будуть здійснювати адміністративний контроль за діяльністю місцевих рад. Усі повноваження по розвитку регіону і вирішенню проблем передаються органам місцевого самоврядування, які є найбільш наближеними до людей і можуть мобільно вирішувати проблеми, що виникають. Проте громади мають бути до цього готовими - і технічно, і методично. Наразі процес об'єднання територіальних громад на Харківщині триває дуже повільно у порівнянні з іншими регіонами України. Це гальмує їхній розвиток, оскільки позбавляє перспектив додаткового державного фінансування і інвестиційної привабливості", - підкреслила член координаційної ради громадської організації "ЕкспертиЗА Реформ".

Учасниця конкурсу зазначила, що у разі обрання її губернатором візьме на особистий контроль питання виплати заборгованості по заробітній платі в Харківській області, оскільки сума боргу на останні півтора року зросла більше, ніж на 70%.

Серед пріоритетів у своїй роботі на посаді губернатора Тетяна Барановська виділила першочерговість інвестування в об'єкти соціальної інфраструктури на селі, ревізію контрактів промислових підприємств області, вирішення конфліктної ситуації з АК "Харківобленерго", якому комунальні підприємства заборгували 800 млн. грн. До того ж, вона пообіцяла запрошувати на урочисті заходи якнайменше чиновників і якнайбільше представників тих соціальних груп, для яких ці урочистості проводяться.

Нагадаємо, що конкурс на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації відбудеться 04 жовтня о 10 00 за адресою: м.Київ, вул.Прорізна, 15. Термін подання документів на конкурс спливає 28 вересня

За перебігом конкурсу можна стежити на офіціальному канаді Нацдержслужби в Youtube.

Наразі про своє бажання брати участь у конкурсі на посаду губернатора Харківщини вже заявили т.в.о. голови Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична і керівник депутатської фракції "Самопоміч" Харківської міської ради Тарас Сітенко.

Для довідки:
Префект здійснює нагляд за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування на відповідній території і координує діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади, здійснюючи нагляд за додержанням ними Конституції і законів України.


барановская
Источник: https://ua.censor.net.ua/n407706
Джерело: Новость публикуется на правах рекламы
VEhrNGRrdzVRMlV3U2xSUmEwaDZVWEJrUTNjd1dVUlJkWFJIVnpCTVRGSnBaRU0wTUV3elVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору