EN|RU|UK
 Політика України
  36096  247

 Президент Ізраїлю в Раді повторив радянський міф про ОУН, - В'ятрович

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін повторив радянську тезу про причетність Організації українських націоналістів (ОУН) до Холокосту.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написав керівник Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Президент Ізраїлю Рівлін звинуватив бійців ОУН у сприянні Холокосту

Коментуючи виступ Рівліна у Верховній Раді України з нагоди річниці трагедії Бабиного Яру, він написав: "На жаль, президент Ізраїлю в своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН у Холокості".

"Вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирав пам'ять про них", - додав В'ятрович.

Пізніше В'ятрович більш детально прокоментував заяву президента Ізраїлю:

1.Серед тих, хто вбивав або допомагав здійснювати вбивства, були члени місцевої поліції, яку іноді називають українською. Але не всі з них брали в цьому участь і не всі вбивці були членами цієї поліції - масові вбивства євреїв були "компетенцією" німецьких айнзацгруп і німецької поліції.

Також читайте: Історію Української РСР писали так, наче євреїв ніколи не існувало, - історик Грицак

2.Серед членів цієї поліції були українці. Але не всі з них були українцями - в місцеву поліцію масово вписувалися радянські військовополонені різного етнічного походження, для яких служба в німців була єдиним порятунком від смерті.

3. Серед українців-службовців у поліції були члени ОУН. Але не всі члени поліції були оунівцями (див. п. 2) і не всі оунівці були поліцаями.

4. Серед оунівців, які були в поліції, були ті, хто брав участь у вбивствах євреїв. Але не всі оунівці-поліцаї робили це. Член ОУН Роман Біда-"Гордон", начальник слідчого відділу місцевої поліції в Києві, врятував єврейського хлопчика, якого вели на розстріл у Бабиному Яру, а взимку 1942 року сам був розстріляний і похований у цьому страшному місці.

Уникайте необґрунтованих узагальнень, вони ведуть до спрощень, які створюють можливості для маніпуляцій та обману.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n407939
VEhrdlVXdHBabEpxT1VkRE1GbEVVWFowUTNrd1RHcFNhSGs0ZGpCYVZGRnpkRWRCTUV4WVVtd3plbEpzZEVkQ01GbE1VWFowUjBFd1dtSlNhak42VVdzNVF5c3dUSFpSZG5SRE5qQk1OMUpuWkVkRFprNURSekJNTTFKblpFZERNRXhxVW1kMFIwUXdXVWxuTUV3elVYTk9SMGN3VEM5UmMwNURPRW81UjFBd1dVeFNiRzU2VVc1MFEyb3dTakIwTUV0UVVXNDVRMUZtVGtOSE1FeG1VbWRPUTNjd1dtWlJkVGxIVFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору