EN|RU|UK
 Суспільство
  7523  10

 Українці втратили 95 млн грн через шахрайство з платіжними картами

Щодня жертвами кіберзлочинців стають у середньому 100 українців. Сьогодні найбільше незаконних операцій фіксується в інтернеті.

У минулому році їх кількість досягла 43 тисяч, сума збитків - майже 95 мільйонів гривень. Через банкомати в 2015 році шахраї зняли з рахунків українців 15,2 мільйона гривень - це 9,4 тисячі незаконних/сумнівних операцій. У торгових мережах зафіксовано 4,7 тисячі випадків шахрайства з платіжними інструментами на суму 13,9 мільйона гривень. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Українську міжбанківську асоціацію членів платіжних систем ЕМА.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Одесита, який дев'ять років отримував пенсію замість свого померлого брата, судитимуть за шахрайство

За словами Сергія Шацького, директора департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Національного банку України, 30% звернень громадян в банки - саме через шахрайства з платіжними картками, найбільше скарг фіксується в містах-мільйонниках. Лідером за кількістю збитків від незаконних дій є Київ - 35% випадків шахрайства зафіксовано в столиці.

Найбільш популярним видом кібершахрайства експерти називають вішинг і фішинг - коли злочинці дізнаються секретну інформацію в телефонній розмові або стимулюючи користувача ввести інформацію на спеціально розроблених онлайн-ресурсах. Ще одне поширена місце, де власники карток стикаються з шахрайством - банкомати. Тут існує кілька видів злочинних дій - скіммінг, івсдроппінг, шиммінг, кеш-треппінг, кард-треппінг. У цих випадках злочинці встановлюють в банкомат сторонні предмети або пристрої, які дозволяють дізнатися персональну інформацію, забрати картку або готівкові кошти користувача.

До зростання випадків шахрайства в платіжних системах привели відразу кілька факторів. З одного боку, українці почали активніше користуватися інноваційними платіжними інструментами та сервісами, і, природно, збільшилася кількість розрахункових операцій. При цьому користувачі недостатньо поінформовані про способи захисту. З іншого боку, кіберзлодії активізувалися слідом за падінням рівня добробуту громадян та зростанням безробіття. А також через декриміналізацію статті 200 "Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнання для їх виготовлення" Кримінального кодексу України.

"Як показують моніторинг і аналіз незаконних і сумнівних операцій із використанням платіжних інструментів, кіберзлочинці, на жаль, сьогодні на кілька кроків попереду. При цьому в Україні фактично відсутній ефективний інструмент поширення інформації про актуальні фінансових кіберзагрози для громадян і правоохоронців, що істотно підвищує ризики клієнтів і знижує ефективність розслідувань платіжного шахрайства та можливості залучення злочинців до кримінальної відповідальності ", - зазначив на прес-конференції Олександр Карпов, директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЕМА.

За його словами, у жовтні в Україні стартує Національна програма сприяння безпеці електронних платежів і карткових розрахунків, яка буде впроваджуватися за фінансової підтримки Державного департаменту США.

Програма триватиме рік: з жовтня 2016 року по вересень 2017 року. Вона включає цілий комплекс заходів, зокрема підвищення обізнаності громадян про безпечне використання платіжних карт і вдосконалення кримінального законодавства.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n408251
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmRYUkRLekJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhORFJGRnZkRU14TUZsTVVtbzVRemt3VEVGMlREbEhTVEJNUkZKb1pFZEJNRXhFVVhWa1IwSXdXVXhSYzNSREt3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору