EN|RU|UK
 Події, Київські новини
  10236  3

 Біля стратегічно важливої станції резервного водозабору на Десні розпочато будівництво. Це може паралізувати її роботу. ВІДЕО+ДОКУМЕНТ

Поблизу села Осещина Вишгородського району Київської області ведеться будівництво в безпосередній близькості до станції резервного забору води для Києва "Роса-300", яка розташована в затоці Десни.

Про це Цензор.НЕТ повідомив місцевий житель Юрій Поліщук. Його дача знаходиться на відстані 400 метрів від станції водозабору.

...

Дивіться на "Цензор.НЕТ: "Пил містить смертельну дозу ванадію. Концентрація деяких небезпечних речовин набагато вище норми", - на столичних Позняках можлива екокатастрофа через Дарницьку ТЕЦ. ВІДЕО

"Раніше тут були луки - паї жителів Осещини. У липні тут почалися будівельні роботи, в 25 метрах від води. А розмітку території стовпчиками провели на початку літа", - повідомив він.

Поліщук надав відео будівельних робіт станом на початок серпня.

На запит Цензор.НЕТ в ПАТ "Київводоканал" відповідають, що згідно з будівельними нормами перший пояс охоронної санітарної зони водозабірних споруд по лінії берега повинен становити 100 метрів.

Однак охоронна зона станції "Роса-300" по суті досі не визначена, адже роботи зі встановлення меж землекористування й оформлення акту на право власності не були завершені через невизначеність підпорядкування острова Великий, що знаходиться поруч зі станцією.

Крім того, у відомстві підтвердили, що сьогодні в межах першого ярусу охоронної зони ведуться роботи з підготовки до будівництва. Це може паралізувати роботу станції, а саме унеможливить в разі необхідності подачу води з Десни на Дніпровську водонапірну станцію.

роса-300

роса-300

Згідно з кадастровою картою ці ділянки знаходяться в приватному володінні. Цільове призначення - для індивідуального садівництва. Хто і коли надав ці землі в приватну власність, а також хто є власником ділянок, з'ясовується.

роса-300

У Київській обласній раді відповіли, що право розпоряджатися землею належить місцевим органам влади і адресували наш запит Хотянівській сільській раді, до якої належить і село Осещина. Там у коментарі Цензор.НЕТ запевнили, що ці землі лежать за територією села, а значить, місцева влада ними не розпоряджається.

Читайте також: ВООЗ: Україна - лідер за кількістю смертей на душу населення від забруднення повітря

У свою чергу в Держгеокадастрі повідомили, що жодних обмежень на використання цих ділянок немає, проте не розкрили імені власника.

роса-300

Станція "Роса-300" є насосами резервного водозабору для водопостачання столиці в періоди, коли вода в Київському водосховищі стає непридатною для пиття. Була створена після катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році на той випадок, якщо рівень радіації в Дніпрі перевищить норму. У Десні рівень забруднення був набагато нижче. Плавучу насосну станцію була спроектовано і побудовано за два місяці.

Також читайте: Напередодні голосування у Раді "екологічних законів" в Інституті Горшеніна відбудеться тематичний круглий стіл

У грудні 1986-го робота станції була припинена в зв'язку зі стабілізацією радіаційного фону в Дніпрі. Однак її можна використовувати для забору води з Десни досі. Останній раз Росу-300 запускали навесні 2010 року, коли зниження рівня кисню під товщею льоду в Київському водосховищі дійшло до критичного рівня і спровокувало масовий мор риби. Унаслідок цього вода стала непридатною для використання.

"Київводоканал" не раз порушував питання про те, щоб резервна станція "Роса-300" стала стаціонарною і таким чином могла постачати Київ водою на постійній основі. Однак , якщо її береги будуть забудовані, це зовсім може паралізувати функціонування станції.
Источник: https://ua.censor.net.ua/v408264
VEhrNGRrdzVRMmt3VEVSU1owNUROREJaVkZGMVEwUlJkbVJEZDBsT1Eza3dURGRSZEU1SFJHWk9RekV3VEhKUmRuUkROekJNTjFGek9VZFhNRms1T0RCTVRGRjJkRU13TUV3M1VYWTVReXN3V1VoU1ozUkRkekJaWmxGelRrTTVNRXd6VW1vemVsRnJkRU1yTUV4VVVYWjBRell3VEVSUmRtUkRkekJNZERnd1NuSlJkVTVIV0RCTVNqZ3dTbkpSZFU1SFdEQk1URkpuWkVkTk1FeHlVWE5EUkZGMmRFTjRNRXgyVVhOT1IwSXdXVXhTYWtFOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору