EN|RU|UK
 Політика України
  10655  93

 "Урок трагедії Бабиного Яру - потурання агресору лише розпалює його апетит", - Порошенко

Президент Петро Порошенко зазначив, що Бабин Яр є спільною трагедією, адже став братською могилою невинних мирних людей різних національностей: євреїв, українців, росіян, ромів та інших.

"Близько півтора мільйона українських євреїв знищено нацистами. Це - чверть усіх світових жертв Голокосту. В роки Другої світової війни українці теж зазнали багатомільйонних втрат, і ми дуже добре знаємо, як роками й десятиліттями болять серця й душі за полеглими рідними й близькими", - зазначив Президент під час жалобної церемонії з ушанування пам'яті жертв Бабиного Яру в 75-ті роковини трагедії, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі глави держави.

Глава держави нагадав, що багато українців рятували євреїв, хоча за це їм загрожувала смертна кара: "Нам є ким пишатися. Нам, українцям".

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Ми будуємо країну, де немає місця антисемітизму", - Порошенко

Водночас, Президент зауважив, що були й такі, за кого боляче й соромно, і цього теж не викреслити із національної пам'яті. "Колабораціоністи залишили свій слід майже в усіх окупованих нацистами країнах Європи, але ж не вони уособлюють свої народи", - сказав він.

Глава держави зазначив, що масштаби Голокосту могли би виявитися меншими і багато євреїв змогли би врятуватися, якби світ демонстрував належну солідарність і уряди більшості країн того часу не зачинили холоднокровно двері перед євреями.

"Урок Бабиного Яру - це нагадування про страшну ціну політичної та моральної короткозорості. Це - спомин про те, що потурання агресору лише розпалює апетит", - наголосив Петро Порошенко. Глава держави зазначив, що трагічні події минулого вимагають виховання нового покоління на принципах поваги до людської гідності та толерантності.

Також читайте: Нейтральність допомагає злочинцеві, а не жертві, - міністр торгівлі США Пріцкер про трагедію Бабиного Яру

Президент підкреслив, що в Україні сформувалася політична нація, яка на засадах патріотизму, пережитого минулого, непростих викликів сучасності і віри у спільне європейське майбутнє міцно згуртувала людей різних етносів, мов і сповідань навколо основоположних цінностей - свободи, незалежності, демократії, прав людини.

"Єврейська громада пліч-опліч з іншими громадянами України рішуче встала на захист нашої спільної Батьківщини. Ми, українці, дуже високо цінуємо це, і ніколи не забудемо", - зазначив Глава держави.

Читайте також: "Наше щоденне завдання - кричати щосили, коли вбивають невинних, коли сильні нападають на слабких", - Туск

Президент підкреслив, що для України надзвичайно цінним є досвід Ізраїлю, який динамічно розвивається в умовах постійної зовнішньої агресії. А Німеччина, скинувши із себе кайдани нацизму, стала однією із найрозвиненіших економік світу і одним з головних партнерів і союзників України в боротьбі з російською агресією та проведенні реформ. "Ми, три народи, як і всі українці, євреї і німці, як і європейці, із непростою історією стосунків, з болісним минулим і важкими травмами, зараз демонструємо нашу відданість ідеалам та принципам демократичного та толерантного світу. Світу, в якому немає місця війнам, таким геноцидам як Голокост та Голодомор. Де немає місця расизму, нетерпимості, диктатурі, етнічним чисткам", - зазначив Президент.

Також читайте: Яценюк про трагедію в Бабиному Яру: Ми повинні пам'ятати, щоб захистити життя і людську гідність у нашій країні і на всій планеті

Глава держави наголосив, що сьогоднішні заходи є початком, а протягом найближчих двох років буде згадано та вшановано всіх, хто загинув у Бабиному Яру: євреїв, ромів, представників українського національно-визвольного руху, полонених червоноармійців.

"Нехай мир та злагода назавжди запанують на землі вільної України, Європи та всього світу", - зазначив Петро Порошенко.

У жалобній церемонії взяли участь Президент Угорщини Янош Адер, Президент Європейської Ради Дональд Туск, Президента ФРН Йоахім Гаук, Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер, заступник Голови Кнесету Держави Ізраїль Талі Плосков, Головний равін України Яків Дов Блайх.

Читайте також: Президент Ізраїлю в Раді повторив радянський міф про ОУН, - В'ятрович
Источник: https://ua.censor.net.ua/n408310
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIxVXdURXhTWjA1RE1UQmFaRGd3U2xCUmRuUkROekJNTjFGMWRFTXJNRmxJVW1kdWVsRnJaRU4zTUV4SVVYVk9RemxKVGtOMk1GbEJQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору