EN|RU|UK
 Суспільство
  44255  142

 З 1 жовтня в Україні розпочався перехід на біометричні паспорти

В Україні з 1 жовтня розпочався перехід громадян на біометричні паспорти. Процес відбуватиметься поступово.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, відповідний закон Верховна Рада прийняла 14 липня, а Президент Петро Порошенко підписав 3 серпня.

Зокрема, закон передбачає оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14 років, паспорт оформлятиметься на 4 роки особам, які не досягли 18 років, решті - на 10 років.


Зазначається, що нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки. Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не буде позначки про реєстрацію шлюбу і його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

Крім того, в паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудований безконтактний електронний носій, в який вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Згідно із законом тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів використовуватимуться оцифровані відбитки пальців рук. Проте для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук будуть тільки за згодою особи.


Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.

Закон надає кожному українцю право мати не більше двох закордонних паспортів.

Документ також визначає перелік документів, що надають право громадянину України на виїзд з України і в'їзд до України. Такими документами є закордонний паспорт, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення до України (дає право на в'їзд до України).

Також тепер неможливо продовжити термін дії закордонного паспорта. У разі закінчення його терміну дії необхідно оформити новий паспортний документ.


Крім того, закон передбачає ведення карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця (або особи без громадянства), який має намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, і підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в країні.

Державною міграційною службою через систему ProZorro проведено тендер на закупівлю обладнання для забезпечення всіх територіальних підрозділів можливістю оформлювати нові документи. Обладнання встановлять у всіх підрозділах міграційної служби до кінця поточного року.

Процес заміни паспортів-книжечок на нові паспорти-картки відбуватиметься протягом щонайменше 4 років. Документи, видані раніше громадянам, і надалі будуть чинними, отже поспішати із заміною документів не потрібно, зазначають у іграційній службі.

Читайте також: В Україні вже видали 1,3 мільйона біометричних паспортів
Источник: https://ua.censor.net.ua/n408558
VEhrNGRrdzVRekF3VERkUmRYUkhSREJNZWxGMFpFTTVNRmxLT0RCTVNGSnNkRU1yTUV4NlVYUmtSME13V1VSUmRVNUhTREJNTTFKc2FVUlJkamxEZHpCWlNGRjJPVU1yTUZsRVVtZDBRelE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору