EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  9590  165

 "Бабин Яр залишається занедбаним лісопарком. Музею досі не існує", - історик Нахманович

Держава має приєднатися фінансово до проекту Меморіалу в Бабиному Яру.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів історик, провідний науковий співробітник Музею історії Києва, відповідальний секретар Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру Віталій Нахманович.

Оцінюючи недавні заходи із вшанування жертв Бабиного Яру, він зазначив: "У нас уміють будь-що відзначати дуже гучно. Проблема в тому, що наступного дня після цього про подію просто забувають. Тому мене не дуже цікавить, як пройшло це "святкування", бо част-густо це нагадувало святкування. Мене цікавить, що буде далі. Бабин Яр залишається занедбаним лісопарком. Те, що там натикано безліч пам'ятників, ні на що не впливає. Все це потрібно приводити до ладу. Музею досі не існує. Якщо брати змістовно, то ми сьогодні у тій самій ситуації, що і місяць тому".

На питання про те, чи вибраний проект майбутнього меморіалу, Нахманович повідомив, що проведено конкурс проектів на створення меморіального парку. Його провела канадська благодійна організація "Українсько-єврейська зустріч". Але, за його словами, вона до цієї території не має ніякого юридичного стосунку, а щоб створити меморіальний парк, треба, щоб цього захотів власник землі.

Читайте також: "Урок трагедії Бабиного Яру - потурання агресору лише розпалює його апетит", - Порошенко

Як розповів Нахманович, основних власників там два - Національний заповідник "Бабин Яр", підпорядкований Міністерству культури, Київська міська державна адміністрація, яка є власником решти території. Ще певна частина належить Лук'янівському цвинтарю-заповіднику. Історик переконаний, що всі ці структури мають хоча б заявити, що вони готові це втілювати.

"Ну, наприклад, Євген Нищук у День пам'яті мені сказав, що згоден. Але слова - це не папірець, на якому стоять всі погодження. Все має бути оформлено рішенням на відповідних рівнях. І тоді це можна втілювати. Навіть можна знайти недержавні кошти на це. Я не будівельник, але не думаю, що створення такого парку буде коштувати багато: умовно кажучи, це мощення, насадження, невеличкі інсталяції. Звісно, хотілося б, щоб держава також вклалася, і не тому, що забракне коштів, а тому, що це принципово: держава має долучитися фінансово до цього проекту. Це демонстрація відповідальності за вшанування пам'яті жертв. Тепер ми почнемо просувати цю ідею. І від того, як на це будуть відгукуватися чиновники, я робитиму висновки, чи мало цьогорічне вшанування сенс, чи це робилося для галочки", - з аявив Нахманович.

Читайте також: Яценюк про трагедію в Бабиному Яру: Ми повинні пам'ятати, щоб захистити життя і людську гідність у нашій країні і на всій планеті
Источник: https://ua.censor.net.ua/n408634
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVEVkRCTU4xRjFPVU1yTUV4eVVYWjBSMEl3V1VvNE1FeDZVWFJrUXpnd1REZFNaMDVIVnpCTVJGRjFNM3BSYTJSRGR6Qk1TRkYxVGtNNVNVNURkakJaUVQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору