EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  3699  9

 Проукраїнська активістка з Краснодара Полюдова, засуджена до 2 років за пости в соцмережі, подала скаргу до ЄСПЛ

Активістка з Краснодара (Росія) Дарина Полюдова, засуджена за заклики до сепаратизму та екстремізму, подала скаргу на вирок до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Ведомости", заявниця стверджує, що Росія порушила три статті Європейської конвенції з прав людини: право на висловлення думки, право на справедливий суд, недопущення політично мотивованого переслідування (ст. 10, 6 і 18 відповідно).

У скарзі йдеться, що розміщення в соцмережах текстів із критикою зовнішньої і внутрішньої політики влади є не закликом до екстремізму, а висловленням думки з питання значної суспільної важливості. Полюдова зазначає, що статті 280 і 280.1 Кримінального кодексу РФ тлумачаться російськими судами надмірно широко, і вона не могла передбачити, що публікація текстів призведе до притягнення до кримінальної відповідальності. При цьому активістка наголошує, що її думка не є вирішальною: вона не очолює політичну партію чи громадський рух. На думку Полюдової, метою її переслідування є припинення її громадянської активності.

Як говориться в скарзі, ЄСПЛ раніше вказував, що критика влади може бути ширшою, ніж приватної особи чи навіть політика, а "питання щодо військових дій у частині України є питаннями значної суспільної важливості". Крім того, на думку Полюдової, було порушено право на справедливий суд: зокрема, суд не відповів на жоден довід захисту, при цьому прийняв до розгляду всі експертизи звинувачення, відхиливши надані захистом висновки з протилежними результатами.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Буду емігрувати з Росії. Не хочу, щоб дитина жила в такому мракобіссі", - "екстремістка"-продавець Вологженінова, засуджена за пости в соцмережах. ВІДЕО

У 2015 році Полюдова була засуджена до двох років колонії-поселення за заклики до екстремістської діяльності (ч. 1 і 2 ст. 280 Кримінального кодексу РФ) і сепаратизму (ч. 2 ст. 280.1). Звинувачення ґрунтувалося на трьох епізодах: в одному пості в соціальній мережі вона написала про необхідність революції в Росії, в іншому оголосила, що "Кубань вимагає приєднання до України", а в третьому розмістила своє фото з пікету, де вона тримає плакат зі словами про "революцію в Росії". Її апеляційна скарга була відхилена.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n408769
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору