EN|RU|UK
 За кордоном
  3134  37

 Парламент Естонії вибрав президентом Керсті Кальюлайд, яка раніше працювала в Європейській рахунковій палаті

Новим президентом Естонії обрано Керсті Кальюлайд, яка представляє зараз країну в Європейській рахунковій палаті. Вона стане першою в історії країни жінкою-президентом.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Президента в понеділок обрав парламент Естонії. Кальюлайд була єдиним кандидатом.

За неї проголосував 81 депутат із 98 присутніх під час голосування. Решта 17 депутатів не заповнили бюлетені для голосування, що вважається голосуванням "проти". Ще три депутати не з'явилися на засідання. Для перемоги Кальюлайд треба було набрати хоча б дві третини голосів - тобто заручитися підтримкою 68 депутатів парламенту зі 101.

Естонія, відповідно до своєї конституції, є парламентською республікою. У зв'язку з цим повноваження президента країни значно обмежені. Ця посада вважається радше символічною.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Російська агресія в Україні триває. ООН не змогла змінити ситуацію, - президент Естонії

Парламент Естонії вже намагався обрати президента в серпні, але жоден із кандидатів не зміг набрати необхідної кількості голосів. Повторну спробу було зроблено в кінці вересня, але знову невдало.

За даними Delfi, 46-річна Кальюлайд здобула освіту у сфері біології та управління бізнесом. Першу велику посаду вона отримала в кінці 1990-х років, ставши керівником проектів інвестиційної банківської справи в банку Hansapank.

У 1999 році Кальюлайд була призначена радником прем'єр-міністра Марта Лаара з економіки, а відразу після приєднання Естонії до ЄС навесні 2004 року її призначили представляти країну в Європейській рахунковій палаті. Там вона пропрацювала 12 років, тобто два терміни повноважень.

Також читайте: Естонія може втратити російськомовний регіон на північному сході в разі конфлікту з Росією, - експерти

Источник: https://ua.censor.net.ua/n408810
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwUmMyUkRLekJaUkZGMVNIcFJkSFJIVnpCTU0xRjFkRU0wWms1RFpqQlpSRkYwWkVNek1FeHFVWFJPUXpFd1RETlNaMjU2VVd4a1IwSXdXVXhSZG5SRE9UQmFZbEpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору