EN|RU|UK
 Політика України
  1687  24

 Рада звільнила від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здаватимуть радіоактивні матеріали

Верховна Рада ввела звільнення від кримінальної відповідальності у разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів.

За ухвалення за основу і в цілому законопроекту №4612 проголосувало 234 депутати за мінімально необхідних 226, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські новини.

Метою ухвалення законопроекту є встановлення належних правових підстав звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно здали органам влади радіоактивні матеріали (джерела іонізувального випромінювання, радіоактивні речовини або ядерні матеріали, які перебувають у будь-якому фізичному стані в установці або виробі чи в іншому вигляді).

Внесення змін до Кримінального кодексу щодо звільнення від кримінальної відповідальності в разі добровільної здачі радіоактивних матеріалів істотно поліпшить стан радіаційної безпеки, ліквідує загрозу їх поширення, зменшить їхній негативний вплив на довкілля і населення.

Також дивіться: Українець намагався вивезти в причепі машини радіоактивні речовини - у прикордонників зашкалили дозиметри. ФОТОрепортаж

Також це дасть змогу вилучити з регіонів радіоактивні відходи і здати їх на зберігання до спеціалізованих підприємств із поводження з радіоактивними відходами, а також зменшить рівень соціальної напруженості в регіонах.

У разі створення правових підстав для добровільної здачі джерел іонізувального випромінювання і радіоактивних відходів та успішного завершення кампанії на території однієї з областей України, такі кампанії проведуть в інших областях України.

Як повідомляли, раніше Європейська комісія передала Державній прикордонній службі 12 тис. одиниць устаткування для посилення заходів із протидії контрабанді ядерних і радіоактивних матеріалів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n408931
VEhrNGRrdzVSMEV3VEVSUmRFNUhWekJNUkZKb2RFZFhNRms1T0RCTWNsSm5Ua00wTUV4NlVteDBRemt3VEVSUmRUbEhUVEJNTTFGelEwUlJjM1JIVnpCTVZGRjJPVU1yTUV4TVVteDBRekF3VEVSUmRUbEhUVEJNTTFKc2RFZENNRmxNVW1wSWVsRnJkRU5u
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору