EN|RU|UK
 За кордоном
  5292  26

 Європейський суд з прав людини зобов'язав РФ виплатити 52,5 тис. євро у справах трьох заявників

Європейський суд з прав людини визнав Росію винною відразу за трьома справами і зобов'язав її виплатити сумарно 52,5 тис. євро трьом заявникам.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє телеканал 112.Україна.

12,5 тис. євро РФ повинна виплатити засудженому на 2 роки за "болотні справи" Ярославу Білоусову. Про це йдеться в рішенні суду. Суд визнав, що вирок російського суду порушив право Білоусова на свободу зібрань, і закликає переглянути цей вирок.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Проукраїнська активістка з Краснодара Полюдова, засуджена до 2 років за пости в соцмережі, подала скаргу до ЄСПЛ

ЄСПЛ постановив, що в його справі було порушено чотири статті Європейської конвенції про захист прав людини: стаття 3 - заборона катувань, стаття 5 - право на свободу та особисту недоторканність, стаття 6 - право на справедливий судовий розгляд, стаття 11 - свобода зібрань та об'єднань .

Білоусова в 2014 році засудили до 2 років і 3 місяців позбавлення волі. Він уже вийшов на свободу.

Також читайте: Євросуд із прав людини зобов'язав Росію виплатити журналісту Манжосу 15 тис. євро за тортури в міліції. ФОТО

Ще 20 тис. євро ЄСПЛ постановив виплатити сестрі Володимира Клімова, який помер у 2015 році від раку в тюремній лікарні забайкальської ІК-5, ідеться в рішенні суду.

Суд вирішив, що уряд РФ не виконав своїх зобов'язань: оперативно не надіслав тяжкохворого чоловіка в спеціалізовану лікарню і не дав оглянути його незалежним лікарям.

Читайте також: Європейський суд з прав людини прийняв скаргу Афанасьєва проти РФ

Ще 20 тис. євро мають бути виплачені Ірині Майленській - матері померлого від ВІЛ у колонії Свердловської області засудженого.

Суд дійшов висновку, що російська влада порушила статтю 3 (в частині ненадання медичної допомоги) та ст. 34 (Перешкоджання зверненням до ЄСПЛ) Конвенції про захист прав людини та основних свобод, повідомив "Інтерфаксу" керівник правозахисної організації "Зона права" Сергій Петряков, який представляв інтереси заявниці в ЄСПЛ.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n409023
VEhrNGRrdzVReTh3VERkUmREbERLekJNU2pnd1NWUlJjM1JIUVRCTU4xRjJPVU14TUV4dVVtZGtSMDB3VEhKUmRVNUROVWxPUjBJd1dWQlJkRU5FVVhSNVJGRjJPVWRCVEdrMGRXWk9RMmN3VERkU1oyUkhWekJaT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору