EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  6450  154

 МОЗ планує запровадити страхову медицину протягом трьох років. Наша мета - лікар кожній родині, - заступник міністра Ковтонюк

Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме три роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі наявної первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, ЦПМСД).

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я.

"За минулі 25 років було розроблено 21 законопроект про запровадження страхової медицини. Багато з них передбачали створення великих бюрократичних структур чи переспрямування бюджетних потоків у чиїсь кишені - на щастя, Верховна Рада не дозволила цього. Мета нашої команди - почати запускати страхову модель медицини на практиці вже у 2017 році, і ми знайшли спосіб зробити це з мінімальними і зрозумілими всім змінами в законодавстві", - заявив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

З його слів, українці зможуть вільно обирати сімейного лікаря і педіатра для своїх дітей та підписувати з ним прямі угоди з чітко прописаним обсягом послуг, гарантованих і оплачених державою. У випадку, якщо пацієнта не задовольняє сімейний лікар, він зможе його поміняти. Сімейні лікарі видаватимуть довідки в дитячий садок, школу, басейн. Прив'язку до місця проживання скасують.

"Наша мета - лікар кожній родині. Сімейний лікар повинен стати агентом сім'ї в системі охорони здоров'я, направляти, слідкувати за здоров'ям та забезпечувати всю первинну діагностику. Сім'я повинна йому довіряти, а для цього лікар має бути мотивований - передусім фінансово", - зазначив Павло Ковтонюк.

Також читайте: Завдяки реформі держзакупівель у медичній сфері вдалося зекономити близько 790 млн грн, - "Пацієнти України"

Лікарі первинної ланки зможуть обрати будь-яку організаційну форму роботи - ФОПи, поліклініки, амбулаторії та ЦПМСД. Роботу оплачуватимуть за подушним нормативом залежно від кількості укладених лікарем угод і дотримання медичних протоколів лікування та діагностики.

Процедуру ліцензування медичних практик буде прискорено, ДБНи та СанПіНи для відкриття медичних практик спрощено й гармонізовано з європейським законодавством. Також уже в 2017 році буде скасовано паперову звітність для лікарів первинної ланки.

"Ключова функція сімейного лікаря - підтримувати здоров'я своїх пацієнтів. Будь-яка інша робота буде мінімізована. У випадку, якщо сімейний лікар вирішить розпочати приватну практику, оплата буде надходити на його рахунок напряму, оминаючи посередників. Це дозволить створити просту, прозору і зрозумілу для всіх систему", - додав Ковтонюк.

Технічним оператором перерахування бюджетних коштів стане прозора страхова агенція, котра здійснюватиме документообіг із лікарями. Запровадження нових податків чи страхових внесків не передбачено.

"Українці і так сплачують податки. Наша задача - забезпечити їх прозоре й ефективне використання. Кожен громадянин України, незалежно від місця проживання та достатку повинен мати доступ до сімейного лікаря, а громади не повинні відправляти "гінців" до Києва для вимолювання додаткових бюджетів. Логіка дуже проста: ви обираєте лікаря - ми йому платимо", - зазначив Павло Ковтонюк.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Повний перехід до страхової медицини і медична реформа мають відбутися протягом трьох років", - Розенко

Зазначають, що тактику впровадження реформи опублікують на сайті МОЗ. Також буде створено національний рейтинг запровадження реформи в регіонах і детальні методичні матеріали, які розтлумачують роль лікарів, пацієнтів і місцевих адміністрацій.

"Прем'єр-міністр Володимир Гройсман поставив нам чітке завдання - реформа повинна розпочатись у 2017 році, але те, що відбуватиметься, не повинно стати ні для кого неприємним сюрпризом. Всі мають розуміти як і коли зміниться система і чітко усвідомлювати свою роль і задачу в реформі", - наголосив заступник міністра.

Також у 2017 році буде запущена підготовка до реформування госпітальної ланки системи охорони здоров'я, розширення автономії медичних закладів, їх переведення на глобальний бюджет та оплату за результат, спрощення доступу до фінансування та інвестицій.

"Наївно думати, що величезну систему охорони здоров'я в 42-мільйонній країні може змінити міністерство, клацнувши пальцями. Ключова задача нашої команди в умовах децентралізації - створити максимум можливостей на місцях, де відбуватимуться зміни, які побачать українці. Безперечно, ми стоїмо перед великими викликами, але також зустрічаємо і масштабну підтримку у всіх, з ким ми працюємо - парламентського комітету, міжнародних експертів, лікарського середовища, пацієнтських організацій. Але передусім важливо розуміти, що швидкість розгортання реформи залежатиме від якості роботи місцевої влади. Тим більше додає оптимізму, що голова Уряду Володимир Гройсман висловив готовність взяти це питання під свій особистий контроль", - наголосив Ковтонюк.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409037
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCWlNGSm5kRWRCTUV4RVVtaGtSMFF3VEV4UmMwNURPVEJNTTFKcU0zcFJiazVIVnpCTU0xRjBPVU13TUV3M1VtZE9ReXN3VEVsdU1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору