EN|RU|UK
 Економіка
  6525  27

 Україна залишається "токсичною" країною для інвестицій, - бізнесмен

Україна залишається "мертвою зоною" для інвестицій, адже тут не діє закон, а силові структури вибірково використовуються для тиску на підприємства.

Хоча офіційні особи в Україні звітують про нові рівні прозорості та про чесні правила гри для бізнесу, інвестори не тільки не йдуть в Україну, але й ідуть з ринку.

Таку думку висловив представник компанії ICI Suisse Микола Мартиненко в інтерв'ю 112-му каналу, повідомляє Forbes Україна.

"Коли інвестор бачить реалії вибіркового й безглуздого тиску на бізнес із використанням силовиків, його мало цікавлять заяви з численними обіцянками на різних ділових форумах. Він "голосує ногами", коли його видавлюють за допомогою "чорних" кампаній у ЗМІ і кримінальних справ, сфабрикованих на основі "анонімок", розміщених на форумах "жовтих" інтернет-сайтів", - наголосив представник компанії.

Проблеми інвестклімату в Україні він розкриває на прикладі компанії ICI Suisse.

"ICI Suisse є помітним гравцем на ринку вуглецевих матеріалів для металургійних заводів. Ми здійснюємо поставки вуглецевих матеріалів (вугілля, кокс, феросплави для металургійної галузі переважно на міжнародному рівні. Працюємо більш ніж у 20 країнах світу. Але коли ми прийшли в Україну і спробували побудувати тут завод в Одеській області, щодо нас почалася інформаційна атака. До неї долучилися і правоохоронці", - зазначає Мартиненко.

Компанія ICI Suisse не вела господарську діяльність в Україні, але її вже звинуватили в незаконних махінаціях із вугіллям в зоні АТО. На основі публікації на одному з сайтів, так званого "третього ешелону" навіть було порушено кримінальну справу, - розповідає представник ICI Suisse.

"Нашу компанію, яка зарекомендувала себе в 20 країнах світу, автор намагається пов'язати з сім'єю колишнього президента Януковича. Найсмішніше - при цьому мене плутають з іншим, більш відомим Миколою Мартиненком, політиком. Це все брехня, ймовірно, проплачена конкурентами. Найгірше, що такі анонімки використовують для відкриття кримінальних справ і залучення силовиків у процес тиску на бізнес", - говорить Мартиненко.

Через тиск пул інвесторів на чолі з ICI Suisse відмовився від планів інвестувати 10 млн доларів у будівництво заводу в Одеській області, який дав би 150 нових робочих місць. Він повинен був виробляти готові вуглевмісні матеріали для металургійної галузі. Завод мав би гарантований збут, оскільки співінвесторами виступали кінцеві споживачі його продукції.

"Поки в Україні можливий такий абсурд, коли на основі анонімки в Інтернеті з використанням силовиків залякують інвестора, готового вкласти живі кошти в економіку, вона буде залишатися "токсичною", мертвою зоною для інвестицій", - підсумував Микола Мартиненко.

Щоб створити комфортні умови для інвестора, на його думку, необхідний захист власності, відсутність рейдерства і нечесної конкуренції. Усього цього поки що не вистачає. Тому Україна в індексі конкурентоспроможності країн світу другий рік втрачає позиції - опустилася на 85-е місце, - нагадує Микола Мартиненко.

Представник ICI Suisse також заявив, що компанія буде захищати свою репутацію всіма законними способами.

"Компанія ICI Suisse використовує всі можливості, щоб покарати замовників, а також виконавців брудної кампанії в Інтернеті. Ми підготували всю доказову базу і звернулися в правоохоронні органи. Сподіваємося, що Україна доведе, що є правовою державою", - повідомив Микола Мартиненко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n409159
VEhrdlVXNU9RM2N3V1VSU1ozUkROREJNTTFGMFpFTTVNRXh5VVhacE9IWXdXbUpSZG1SRGVUQk1XRkpuWkVkRE1FeHFVbWgwUjFjd1dtTTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору