EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  26855  150

 39 парафій з УПЦ перейшли в УПЦ КП, - архієпископ Зоря

За два роки в Україні більше 39 парафій Української православної церкви (Московського патріархату) перейшли під юрисдикцію Української православної церкви Київського патріарха.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ефірі Радіо Свобода заявив архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря.

За його словами, у деяких громадах, які раніше належали до Московського патріархату, відбувається розділення і більша частина людей вирішує вийти з громади Московського патріархату. Але щоб юридично врегулювати це питання, необхідно внести зміни до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації". Такі зміни передбачені законопроектом №4128.

"Цим законопроектом пропонується прописати процедуру, яким чином відбувається волевиявлення релігійної громади, коли вона хоче змінити підлеглість. Люди, які належать до цієї громади, які відвідують богослужіння, які беруть участь у її житті, вони мають право вирішувати питання юридичної належності цієї громади", - каже Євстратій Зоря.

Читайте на "Цензор.НЕТ": В УПЦ МП закликають на законодавчому рівні заборонити аборти в Україні

Натомість народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Вілкул вважає, що УПЦ КП незаконно захоплює храми УПЦ (МП).

"За два роки відбулося 39 рейдерських захоплень церков УПЦ МП. Зараз суди повертають їх назад. Так ось цей законопроект узаконить рейдерські захоплення", - каже Вілкул.

Законопректом №4128 пропонується доповнити українське законодавство нормою про те, що належність особи до релігійної громади визначає її самоідентифікація із цією релігійною громадою, підтвердженням чого є участь у релігійному житті конкретної громади.

Ще одне доповнення - релігійна громада зможе змінювати належність до того чи іншого патріархату за рішенням простої більшості осіб, присутніх на зборах громадян, які належать до цієї релігійної громади.

Верховна Рада може розглянути цей законопроект 6 жовтня.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Єдиний у Росії храм УПЦ КП знесуть за рішенням судуИсточник: https://ua.censor.net.ua/n409205
VEhrdlVXdDBSMWN3VEhaUmRYUkhSREJNYzJjd1NqZFJkVGxETVRCTWNsSm5aRU4zTUV3elVYUk9SMEZNZVM5U1owNURNVEJNZGxKc2RFTjZNRnBpVW1vemVsRnZPVU5tTUV0YU9EQkxVRkZ1T1VOdFNVNURZVEJLT0QwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору