EN|RU|UK
 Економіка, Події
  3140  55

 В Україні від неякісного алкоголю щорічно помирають 10 тисяч осіб, - "Укргорілка"

Постачальники нелегального алкоголю виробляють спирт в Україні або імпортують з Молдови, Придністров'я чи Росії.

Через тіньовий обіг алкоголю державний бюджет України втрачає 5-6 млрд грн на рік, повідомляє Цензор.НЕТ. Про це заявив у коментарі виданню Гордон генеральний директор асоціації "Укргорілка" Володимир Остапюк.

"Наприкінці 2015 року МВФ у своєму технічному звіті зафіксував тіньовий обіг міцного алкоголю в Україні на рівні 50%. Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляє про 54%. Тобто має бути відповідна реакція органів контролю. Необхідно здійснити оперативні дії для наведення ладу на цьому ринку. При цьому на сьогоднішній день ми констатуємо відсутність системних дій з боку контролюючих органів. Тіньовий обіг алкоголю в Україні призводить до втрати бюджету 5-6 млрд грн щорічно", - зазначив Остапюк.

Також читайте: 2 мільйони літрів фальсифікованого спирту вилучено з обігу з початку року, - ДФС

За його словами, нелегальний спирт виробляють в Україні або імпортують із сусідніх країн.

"Тіньовий ринок - це виробництво продукту без необхідної ліцензії та сплати податків. Від цього вони отримують перевагу. Насамперед цінову. Тепер те, що стосується якості. Спирт вони виробляють на території України або імпортують із Молдови, Придністров'я чи РФ. Є великі системні виробники, є цехи, а є просто гаражі. Низька купівельна спроможність населення і, зрозуміло, ціна відіграє визначальну роль", - пояснив Остапюк.

Він звернув увагу на те, що основна частина тіньового обігу алкоголю в Україні припадає на невеликі точки роздрібної торгівлі.

"У всеукраїнських або регіональних мережах супермаркетів рівень тіньового обороту зведено до нуля. Основна частина тіньового обігу припадає на лінійний роздріб. А це близько 80 тисяч точок, яким видали ліцензію. Тобто невеликі магазини і так звані наливайки. Також зростають обсяги продажів і в інтернеті. Держава це питання взагалі не намагається врегулювати. Тому є колосальні ризики для споживачів. Приміром, якась ухвалена місцевими радами заборона продажу алкоголю в нічний час не є системним інструментом для боротьби з цим явищем", - заявив Остапюк.

"В Україні від неякісного алкоголю щорічно вмирає 10 тисяч осіб. Це за статистикою Всесвітньої організації здоров'я", - наголосив Остапюк.

З його слів, система контролю за обігом алкоголю в Україні не відповідає необхідному рівню.

"Немає нормальної системи контролю. Скрізь людський фактор. В органів контролю є всі інструменти, щоб зупинити нелегальний обіг алкоголю в країні. На кожному заводі стоїть податковий пост. Але результату, як ми бачимо, немає. Усі точки, які реалізують алкоголь, перевіряють фіскальні органи. На жаль, неефективно. Необхідно міняти підхід до системи контролю", - резюмував Остапюк.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n409266
VEhrNGRrdzVRM293VERkU1owNUhWekJNZGxGMWRFTjNaazVETmpCTU4xRjJaRWRETUZsRVVYTk9SMFV3VEVSUmRYUkhRMlpPUXlzd1dVeFNaMDVIUkRCYVZGRjJaRU01TUZrNU9EQlpTRkYyVGtNeE1GbEVVbWQwUjAxbVRrZENNRXd2VVhWT1IwRXdXVW80TUZsVVVYTk9RemN3V1hwU1oyUkROREJaVkZKc2RFTTJNRXhFVW1kblBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору