EN|RU|UK
 Політика України
  12270  16

 Президент мав право заветувати закон №4689. Наше завдання - виробити на його базі новий, - Пашинський

Парламентарі на засіданні комітету з питань Нацбезпеки й оборони ухвалили рішення підтримати пропозиції Президента України до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" №4689.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

На Банковій законопроект 4689 відхилили, як такий, що не відповідає національним інтересам. Згідно із законопроектом № 4689 військовослужбовці контрактники мали б змогу переукласти свої договори із ЗСУ. Зараз вони служать "до завершення особливого періоду", що значно позначається на їхньому бойовому духові.

Про це спеціально для Цензор.НЕТ розповіла мама військовослужбовця Жанна Сергєєва: "Мій син служить в армії з 2011 року, його контракт мав закінчитись у 2014 та почалась АТО і він продовжив захищати Батьківщину, його контракт автоматом продовжили до кінця особливого періоду. Але ж люди не раби, ми не знаємо коли закінчиться цей особливий період. Така невизначеність точно не сприяє бойовому злагодженню".

Зі слів голови комітету нацбезпеки й оборони Сергія Пашинського ситуацію виправлять найближчим часом: "Я вважаю, що Президент мав повне право заветувати цей закон. Тепер перед нами завдання найближчим часом створити робочу групу і на базі 4689 напрацювати новий. І в найкоротші терміни подати на голосування. Не закривши справу із 4689, ми не можемо подати на голосування новий".

Читайте також: Комітет Нацбезпеки та оборони ВР підтримав проект постанови про скасування законопроекту №4689

Орієнтовно подати новий планують уже до Дня захисника України - у середині жовтня. Нардеп Тарас Пастух запропонував відправити закон на доопраювання, за його словами це значно пришвидшить усі процеси ухвалення нових змін до законопроекту, які влаштуюють ГШ і МО.

Представники ГШ і МО перед засіданням комітету в рамках робочої групи разом з активістами розглянули можливі зміни і зазначили, що лише в такому випадку вони встигнуть відновити боєздатність і цей законопроект не зашкодить оборонній спроможності України:
  • У прикінцевих положеннях йтиметься, що закон набуде чинності з 1-го березня 2017 року.
  • Військовослужбовців-контрактників не ділитимуть на тих, хто уклав угоду до початку особливого періоду і після. Для всіх ГШ розробить порядок звільнення.
  • Переукласти контракти різні категорії військовослужбовців зможуть на рік, на 3 і на 5.
ГШ обіцяє індивідуальний підхід і каже про систему заохочення. Також наголошують, що за попередніми оцінками насправді 70% контрактників мають баждання залишитися на військовій службі.

Громадськість наголосила на тому, щоб цей план звільнення було складено відовідно до кількості часу, проведеного в АТО. ГШ зазначив, що так само матиме значення і місце дислокації військовослужбовця-контрактника.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409281
VEhrdlVXNDVRM2N3V1dwUmRVNURPVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWWWVsRnJUa001TUV3elVYTkRSRkZ0ZEVNck1FeE1VWE5PUXpjd1RGaFJkbVJETmpCTU5IWk1PVU4zTUZsRVVYWk9SMWN3V1RrNE1FcDZVbXgwUXprd1REZFJjMlJES3pCWlJGRjJkRU01TUV4blBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору