EN|RU|UK
 Політика України
  5466  2

 Рада посилила відповідальність за підробку документів при реєстрації майнових прав

Відповідний законопроект №5067 за основу і в цілому підтримав 271 народний депутат.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна" Верховна Рада України внесла до низки законодавчих актів зміни, що стосуються удосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності. Відповідний законопроект №5067 за основу і в цілому підтримали 271 народний депутат.

Зокрема, прийнятий закон передбачає невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, введення обов'язкової реєстрації заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав, поновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, яке набрало законної сили, або заявою власника. Також Міністерству юстиції України надається право здійснювати моніторинг реєстраційних дій у Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Читайте на "Цензор.НЕТ": БПП підтримає зміни до закону "Про держслужбу", - Березенко

Крім того, запроваджується обов'язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ним особи на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, які подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу. Надаються повноваження не лише головним управлінням Міністерства юстиції готувати подання Вищій кваліфікаційній комісії нотаріату про анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю, а й Міністерству юстиції України; уточнюються підстави, за якими може бути анульовано свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю.

Також закон вносить зміни до Кримінального кодексу України, які вдосконалюють та посилюють кримінальну відповідальність за підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно. А зміни, внесені до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачають посилення адміністративної відповідальності посадових осіб, які порушують встановлені законом строки проведення державної реєстрації фізичних та юридичних осіб або громадських формувань або порушують встановлений порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно.Источник: https://ua.censor.net.ua/n409348
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1RIcFJjMDVETlRCTU0xRjJibnBSZGpsSFZ6Qk1WRkpuVGtNck1FeElVWFYwUTNkbVRrTXZNRmxFVVhOT1Eza3dURUk0TUVwTVVXOUJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору