EN|RU|UK
 Політика України
  15203  135

 Росія цілеспрямовано готувалася до агресії проти України, усуваючи з договорів норми про звернення до міжнародного суду, - міністр Петренко

Росія цілеспрямовано готувалася до агресії проти України, оскільки вся російська дипломатія, починаючи з 90-х рр., свідомо під час підписання будь-яких міждержавних договорів додавала положення, які гарантували їй можливість не поширювати на ці договори правила міжнародного суду.

Як передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ, про це під час години уряду у Верховній Раді заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Простою мовою це означає, що росіяни, розуміючи, що вони не збираються виконувати ключові, державні, міжнародні договори вписували, що в разі порушення ними цього договору, вони мають право відмовитися від розгляду такої справи в міжнародному суді", - заявив міністр.

Також читайте: Адвокати сімей Небесної сотні передають до Міжнародного кримінального суду в Гаазі матеріали щодо справи Майдану

За словами Петернка, юристи Мін'юсту, колеги з МЗС і правозахисники проаналізували блок міждержавних і міжнародних договорів, які підписала Росія за 25 років, і тих договорів, до яких приєдналася РФ як правонаступниця СРСР.

Міністр зазначив: "Це кілька тисяч міжнародних документів. Ми знайшли там невелику, але достатню кількість договорів, які дозволяють нам без згоди країни-агресора піти в міжнародний суд".

Зараз, за ​​словами Петренка, за трьома масштабними конвенціями триває передсудова і судова робота.

Читайте на "Цензор.НЕТ": "Реалістичні терміни - це питання років", - Петренко про розгляд позовів України проти Росії в міжнародних судах

"Я не можу через регламент міжнародного суду ООН розкривати деталі наших заяв до цієї інституції та процесу досудової підготовки. Тому що ці деталі може використати країна-відповідач і країна-агресор, щоб у процедурних моментах затягувати ці процеси", - наголосив він.

Але я можу точно сказати, що ми ведемо досудову роботу фактично на завершальному етапі з тим, щоб зафіксувати порушення з боку РФ за двома конвенціями - "Міжнародна конвенція боротьби з фінансуванням тероризму" 1999 року і "Міжнародна конвенція з ліквідації всіх форм расової дискримінації" 1965 року.

Зі слів міністра, за цими двома конвенціями в РФ немає змоги уникнути міжнародного суду, якщо ми доведемо її причетність до порушень за цими двома конвенціями.

Дивіться: Докази військових злочинів Росії на Донбасі передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, - польський депутат Госевська. ФОТО

За словами Петренка, є ще й третя конвенція, яка стосується "брутального і нахабного" порушення прав України через використання її надр на континентальному шельфі в Криму.

За цією конвенцією вичерпано всі механізми досудового врегулювання і зараз відбувається ініціювання цієї справи в міжнародному суді ООН.

Петренко висловив упевненість, що Україна виграє всі справи, які було ініційовано нею проти Росії.

"Я впевнений, що президент Росії, настане той час, буде мріяти про міжнародний кримінальний суд у Гаазі, а закінчить він набагато гірше, ніж десятки диктаторів", - завершив свою промову Петернко.

Також читайте: Луценко про можливе оголошення підозри Путіну і Медведєву: "Ми працюємо"
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409450
VEhrdlVXNDVRekV3V1V4U1owNURNVEJNTTFGMWRFTXJTVTVEWmpCTVJGRnpkRU0zTUV3MGRrdzVRMU13UzBJNE1FcFFVWE5PUTNjd1RHWlNhazVETmpCTWFsRjFVMFJTWjNSSFFUQk1hbEZ6WkVkRU1Fd3pVWE5PUXpjPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору