EN|RU|UK
 Політика України
  5109  11

 Зараз проти РФ ініційовано п'ять міжнародних судів, - міністр Петренко

Від початку окупації Криму і російської агресії в України з'явилося п'ять міждержавних справ проти РФ.

Як повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ, про це під час години запитань до уряду в Раді заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"Справа номер один, яку було ініційовано 13 березня 2014 року, стосується масштабних порушень прав людини українських громадян, військовослужбовців таі кримських татар під час перших днів анексії Криму. У цій справі кілька тисяч письмових і фото-доказів та свідчень, вона - на стадії комунікації в Європейському суді (з прав людини), - заявив він.

Також читайте: Росія цілеспрямовано готувалася до агресії проти України, усуваючи з договорів норми про звернення до міжнародного суду, - міністр Петренко

Другу справу було ініційовано 21 серпня 2014 року. Її розпочали за безпрецедентним фактом, коли українських дітей-сиріт викрали з території України (на території Донбасу) і перевезли на територію Росії сепаратисти і бойовики.

Петренко нагадав, що російські прикордонники пропустили цих бойовиків із дітьми на територію РФ, і ці факти було зафіксовано.

"Європейський суд вдруге за свою історію ухвалив негайне (упродовж 72 годин) проміжне рішення, яким зобов'язав повернути в Україну наших дітей", - зазначив міністр.

За словами міністра це рішення РФ виконала, і дітей повернули.

"Але ми ухвалили принципове рішення, що ми цю справу доведемо до завершального етапу - до винесення рішення по суті, яке фактично встановить зв'язок співпраці і підтримки Російською Федерацією російських бойовиків і терористів на території України", - заявив Петренко, зазначивши, що ця справа також на стадії комунікації в ЄСПЛ.

Читайте на Цензор.НЕТ: Рішення про заборону Меджлісу буде оскаржено в ЄСПЛ, - Чубаров

Третя справа стосується переслідування кримських татар на території окупованого півострова.

Мін'юст разом із правозахисниками, Меджлісом, громадськими організаціями, які працювали фактично в підпіллі, фіксували факти викрадення людей, незаконного арешту за надуманими статтями. Ці факти лягли в основу третьої справи, яка лежить в ЄСПЛ.

Петренко анонсував напрямок ще однієї скарги - щодо заборони діяльності Меджлісу на території РФ. "Це безпрецедентний факт, коли на території Європи відбувається акт геноциду проти цілого народу", - сказав він.

Читайте також: Європейський суд з прав людини зобов'язав РФ виплатити 52,5 тис. євро у справах трьох заявників

Ще одна скарга стосується подій 2014-2016 рр. на території Донбасу. "Численні факти порушень прав людини, масові вбивства, обстріли мирних територій, вбивство наших військовослужбовців, викрадення журналістів, волонтерів - це було зафіксовано у цій великій, п'ятій скарзі, яку подано в ЄСПЛ.

"Ця скарга налічує безпрецедентну кількість доказів - близько 10 тисяч документів, свідчень, фотографій, відеодоказів. Ми очікуємо, що цю скаргу також будете невідкладно комуніковано ЄСПЛ, попри єзуїтську позицію РФ, яка щоразу просить відкласти, дати їй більше часу, щоб пояснити ці неспростовні факти", - наголосив Петренко.

Також читайте: Щодо кожного позову України проти Росії в ЄСПЛ будуть передбачені конкретні суми компенсації, - Мін'юст
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409457
TUV4RVVYTTVSMEV3VEZoU1oyUkhWekJaT0djd1dVUlJkblJIUWpCYVlsSnNlVVJSZGpsSFFUQk1OMUpuZEVNMFNVNUhSREJNY2xKblRrTjNNRnBtVVhaa1F6Um1Ua01yTUV4eVVtYzVReTh3VEVSU2FIUkhWekJaT0djd1RISlNaMDVETkRCTWVsSm5lVGgyTUVvdlVYUmtSME13V1VSUmRHUkRPVEJNY2xGMmFVUlJiamxEZHpCTVRGRjFPVU1yVEhrdlVYWTVReXN3VEdaUmRuUkRlV1pPUTFRd1RFUlJjMDVETXpCWmVsRjFkRU0wTUV4clp6QlpURkpuVGtNME1FeElVbWM1UXprd1RFUlJkVE42VVdoT1Eza3dXVVJSZG5SREx6Qk1XRkYxWkVkQ01GbDZVWFYwUXpRd1RHdG5NRmxJVW1jNVF6QkpUa016U1U1REx6QlpRWFZNYVRROQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору