EN|RU|UK
 Політика України
  1775  65

 Конституційний суд - це суто неполітичний орган. У ньому не має бути фракційності і підкилимної боротьби, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко чекає на рішення Конституційного суду (КС), які сприятимуть розвитку права і формуванню правової культури у країні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив, виступаючи в п'ятницю у Києві на міжнародній конференції з нагоди 20-ої річниці Конституційного суду України.

"КС за своєю природою і в ідеалі - це суто неполітичний орган, рівновіддалений від усіх гілок влади, який є головним арбітром політико-юридичних суперечностей. Хочу наголосити, що КС у періоди реформування і впровадження надважливих змін має неухильно стояти на сторожі верховенства права і Конституції" , - сказав він

При цьому, очільник держави зауважив, що важливо, щоб не було фракційності і підкилимної боротьби в цьому органі. "У суді точно не повинно бути розподілу за чиєюсь квотою, зокрема і за квотою Президента, за походженням, освітою, спеціалізацією або за іншою ознакою", - сказав він.

Також читайте: "Ці судді не здатні жити за стандартами прозорих європейських держав", - Ємець про оскарження у КС судової реформи

Керівник держави також наголосив, що на суддів КС як нинішніх, так і тих, які незабаром прийдуть у суд, покладається величезна відповідальність за зміцнення ролі суду в сфері захисту конституційних прав і свобод громадян, а позиції, які висловлюватиме КС у своїх рішеннях, повинні впливати на розвиток права в країні, формування правової культури.

"Сподіваюся, що тепер, коли в КС зможуть звертатися безпосередньо громадяни, у суду є шанс на нове дихання, на зміцнення і створення власного авторитету: авторитету і в очах суспільства. Саме професіоналізм суддів і юридична бездоганність його рішень стануть твердими гарантами незалежності КС України і відновлення довіри громадян", - додав Порошенко.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409460
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVEyRXdTMFU5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору