EN|RU|UK
 Політика України
  6298  38

 Розпочато розслідування депортації кримських татар 1944 року - ГПУ

Українська прокуратура АР Крим активізувала розслідування кримінального провадження за фактом насильницького переселення в 1944 році кримськотатарського народу та представників інших народів із території Кримської АРСР.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на інформацію прес-служби ГПУ.

"На даний момент у тісній співпраці з представниками Меджлісу кримськотатарського народу складено реєстр зі 160 осіб, щодо яких особисто і щодо членів їхніх сімей представниками радянської влади було вчинено дії насильницького переселення в 1944 році з території Кримської АРСР", - ідеться в повідомленні.

Відомство вже погодило порядок допиту цих людей на території Херсонської області, а також порядок їх приїзду туди й пакет необхідних документів.

"Зараз вживаються заходи щодо залучення слідчих органів Служби безпеки України для проведення окремих слідчих дій з метою використання їх досвіду в розслідуванні справ даної категорії (справа про Голодомор)", - додали у відомстві.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Ми не можемо розмежувати депортацію 1944 року від крадіжку Росією Криму в України: обом режимам властива ідеологія зла, - канадський депутат

Крім того, в межах даного кримінального провадження у 300 наукових бібліотеках України витребовуються матеріали (документи, публікації, наукові статті) щодо фактів насильницького переселення у 1944 році кримськотатарського народу та представників інших національних груп з території Кримської АРСР з метою подальшого призначення науково-демографічної експертизи.

Як відомо, в травні 1944 року протягом трьох днів десятки тисяч кримських татар були насильно вивезені в Узбекистан, Казахстан, Таджикистан та інші азіатські регіони.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409528
VEhrdlVYVjBSMEV3VEdwUmRrNUhRakJaZWxGMWRFZFhTVTVIUXpCTVJGSm5kRU4zTUZsRVVYVkRPSFl3VEZSUmRHUkRMekJNTjFKblRrZERNRXhFVW1oMFIxY3dXVGs0TUZsRVVYWjBRek13V1VoUmRUbEhWekJNVkZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUVwUVVXNDVRMnBtVGtOaE1GbEVVWFZPUXpnPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору