EN|RU|UK
 Політика України
  13354  31
Матеріали за темою:

 Україна запропонувала Нідерландам два варіанти щодо ратифікації Угоди Україна-ЄС, - "Дзеркало тижня"

Україна підготувала дві пропозиції для вирішення проблеми з ратифікацією Угоди про асоціацію Україна-ЄС у Нідерландах.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише "Дзеркало тижня" із посиланням на свої джерела.

Як пише Тетяна Силіна, на думку офіційного Києва, парламент Нідерландів міг би прийняти односторонню заяву, що описує і пояснює стурбованості голландського суспільства з одночасним затвердженням акта, що підтверджує ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

"Так само, ЄС міг би затвердити висновки, в яких він "бере до уваги" позицію Нідерландів, пояснює і дає тлумачення тих чи інших аспектів співпраці ЄС та України в рамках Угоди", - йдеться в статті.

У разі, якщо цей, кращий варіант в Гаазі не пройде, можливий також інший - прийняття певних викнятків для Нідерландів щодо застосування Угоди (це може бути зроблено, наприклад, шляхом ратифікації УА парламентом Нідерландів із застереженнями).

"Але цей варіант куди складніший і важчий попереднього, оскільки потребує великої технічної роботи з його "притирання" до існуючого законодавства ЄС та узгодження з усіма державами-членами Євросоюзу", - йдеться в статті.

Читайте також: Грузини обирають парламент: партія Саакашвілі - головна опозиційна сила

Поки що Київ не отримував жодних офіційних пропозицій щодо вирішення проблеми з ратифікацією - ні від Гааги, ні від Брюсселя. Уряд прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте відчайдушно не бажає робити питання ратифікації Угоди з Україною темою передвиборних дискусій, зазначає автор статті.

Водночас уряд Нідерландів намагається перекласти проблему з ратифікацією Угоди Україна-ЄС, що виникла після голландського референдуму, на плечі Європейського Союзу.

"План уряду Рютте, за інформацією джерел DT.UA, полягає в тому, щоб переконати партнерів по Євросоюзу прийняти юридично-зобов'язує рішення Ради ЄС, в якому враховувалися б "стурбованості" Нідерландів", - йдеться в статті.

Однак прийняття саме юридично-зобов'язуючого рішення Ради ЄС, на думку експертів, неприйнятне для України, оскільки, фактично, це буде означати зміну положень Угоди, проти чого наша країна послідовно виступає ще з часів наполегливих спроб Москви, також страждала струбованостями", "підкоригувати" фундаментальний документ України з ЄС. Як підкреслює автор, часу до 1 листопада критично мало.

"Якщо ми хочемо врятувати нашу багатостраждальну Угоду про асоціацію і допомогти уряду і парламенту Нідерландів з честю вийти зі складної ситуації, то підключитися - і не зволікаючи - повинні всі - народні депутати, дипломати, політики, експерти, журналісти. Не можна допустити, щоб уряд Рютте, зневірившись знайти під час передвиборних баталій, що почалися, компроміс зі своїми опонентами у парламенті, вніс у законодавчий орган пропозицію про відмову ратифікувати Угоду з Україною", - наголошується в статті.


Також читайте: Угода про асоціацію з ЄС буде діяти незалежно від рішення Нідерландів, - посол

Нагадаємо, парламент Нідерландів прийняв постанову, якою вимагає від уряду внести рішення щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС не пізніше 1 листопада.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n409606
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
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору