EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  4183  22

 Вірменському політологу Григоряну, який виступав проти окупації Криму, заборонили в'їзд до Росії

Російська влада оголосила персоною нон ґрата вірменського політолога, керівника Аналітичного центру з глобалізації та регіонального співробітництва Степана Григоряна.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ЛІГА.net, експерт розповів, що був депортований з московського аеропорту "Шереметьєво" 30 серпня, куди він прилетів, щоб відвідати могилу батька в Москві. В аеропорту у Григоряна відібрали паспорт і позбавили можливості вільного переміщення на кілька годин.

Політолог повідомив, що російські прикордонники представили йому документи, в яких йшлося про відмову у в'їзді на територію Росії до 2030 року. Григорян зазначив, що проти нього застосовано п. 9 ст. 26 закону "Про порядок виїзду і в'їзду до Російської Федерації", який передбачає видворення "іноземних громадян, які беруть участь у діяльності міжнародних організацій, небажаних на території Росії".


Григорян нагадав, що його центр співпрацює з багатьма європейськими організаціями, що підтримують права людини і демократію на Південному Кавказі. "Це політичний тиск на мене і мою організацію. Наш аналітичний центр послідовно підтримує європейську інтеграцію Вірменії. Це єдина організація, яка виступала проти окупації Криму і російської агресії в Грузії, за звільнення Надії Савченко. Очевидно, що у російської влади розроблені чорні списки, в яких є люди, що критикують позицію Росії або мають альтернативну точку зору. І під ударом перебувають не тільки громадяни України, але й громадяни Вірменії, яка є офіційно стратегічним партнером", - заявив політолог.

На думку Григоряна, для людей з такою позицією поїздки до Росії і навіть перебування в транзитній зоні російських аеропортів є небезпечними, підтвердженням чого є незаконне затримання українського журналіста Романа Сущенка.

Політолог також нагадав, що нещодавно російський посол у Вірменії Іван Волинкін заявив: "Всі організації, що працюють проти вірменсько-російської дружби, мають бути нейтралізовані".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409718
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmMyUkRLekJaUkZGMmRFTTVNRXhDT0RCTWNsSm5Ua00wTUZsTVVYVk9Rell3VEVJNE1Fd3ZVWFowUXpjd1dtSlNaM1JES3pCTWRsRjJkRU42Wms1RFV6QmFZbEpuVGtNNE1FeFlVWFprUjFjd1dUazRNRXRFVVhaMFIwSXdXbUpTYW5jOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору