EN|RU|UK
 За кордоном
  4025  29

 Під час процесу голосування в Грузії основні права і свободи дотримані, - ОБСЄ

Місія Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) на запрошення уряду Грузії з 30 серпня займалася моніторингом парламентських виборів. За цей час спостерігачі вивчили передвиборчу ситуацію у країні, провели зустрічі з представниками уряду, ЦВК, політичними партіями та громадськими організаціями.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Грузія Онлайн.


"Відкриття виборчих дільниць і процес голосування позитивно оцінений на всіх ділянках, де ми здійснювали спостереження. Що ж стосується підрахунку голосів, то це було оцінено негативніше, переважно виходячи з процедурних проблем. Ми бачили безліч цивільних спостерігачів, а також представників політичних партій, які перебували на виборчій дільниці протягом усього дня. Однак іноді вони проявляли занадто багато ентузіазму і втручалися в роботу комісії", - сказав Кельчевський.

Спостерігачі також позитивно оцінили передвиборчу гонку, проте відзначили випадки використання адміністративного ресурсу.

"Загалом кампанія пройшла в спокійній обстановці, незважаючи на кілька випадків насильства. Ми також відзначили, що кампанія була конкурентною, проте воднчас до нас надходила інформація, що адміністративні ресурси використовувалися недоцільно і передвиборча діяльність іноді не відповідала закону. Зазначені звинувачення мають розслідуватися належним чином, і влади обов'язково має зробити кроки для захисту прав виборців та кандидатів", - додав глава місії спостерігачів ОБСЄ.


Водночас моніторинг показав, що під час процесу голосування основні права і свободи дотримані.

"Спостереження показало, що основні свободи були захищені протягом конкурентної кампанії, і виборча адміністрація від сторін, що беруть участь у виборах, заслужила довіру. Це позитивні аспекти, які створюють дуже хорошу основу для всіх сторін, що беруть участь у виборах. Маються на увазі партії, громадяни, виборча комісія. Це хороша основа того, щоб відбулася консолідація демократичного розвитку, але ці зусилля обов'язково необхідно продовжити, бо ми помітили певні проблеми", - зазначив Олександр Кельчевський.

Грузинське законодавство дає можливість проведення виборів у демократичному середовищі, додав Кельчевський.

Спостерігачі вели моніторинг і грузинських ЗМІ, який встановив, що низка телекомпаній упереджено висвітлювали процеси у випусках новин.

"Ми спостерігали за діяльністю шести телеканалів і моніторинг показав, що, загалом, телекомпанії дотримувалися законодавчих вимог щодо платної і безкоштовної реклами, але не дотримались вимоги закону, яка пов'язана з публікацією підсумків громадської думки. А також були запропоновані дебати для того, щоб створити для виборчих суб'єктів плюралістську платформу. Можна сказати, що деякі телекомпанії були упередженими під час висвітлення новин", - сказав Кельчевський.


Олександр Кельчевский зазначив, що його місія спостерігачів має намір продовжити працювати в Грузії, щоб спостерігати за другим туром голосування.

До цього часу ЦВК підрахував дані з 82,55% виборчих дільниць. За пропорційною системою лідирує правляча партія "Грузинська мрія" - 49,26%, "Єдиний національний рух" набирає 26,46%. Бар'єр у 5% подолає і блок "Давид Тархан-Моураві, Ірма Інашвілі - Альянс патріотів Грузії. Об'єднана опозиція". Решта партій не долають виборчий бар'єр. У більшості одномандатних виборчих округах очікується другий тур виборів.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409723
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwUmMyUkRLekJaUkZGMVNIcFJiblJEVWpCTFNGRm9TSHBSYXpsSFFUQlpVRkYwT1VkWE1GazRQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору