EN|RU|UK
 Політика України
  87548  471

 "У Могилянці за політичні погляди не виключають", - в університеті спростували "фейк" російських пропагандистських ЗМІ про відрахування студента за запитання Порошенку

У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" спростували інформацію, тиражовану в російських ЗМІ, про нібито відрахування з університету студента Тараса Стародубця за те, що він поставив запитання Президенту України Петру Порошенку.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Нагадаємо, 6 жовтня Порошенко зустрівся з учнями історичного факультету. Одному з них, відповідаючи на запитання, Порошенко порадив після отримання освіти відправитися на рік у зону АТО. Потім, коли президент фотографувався зі студентами, один зі студентів запитав: "Петре Олексійовичу, а коли ви своїх дітей в АТО відправите?" На це Порошенко відповів: "А мої вже повернулися. А молодшому у нас 14 років. Але вони готові". "Але коли війна закінчиться? Мені не 14 років, мені 22", - зазначив студент. У відповідь президент перерахував пункти, як він збирається разом зі світовим співтовариством повернути контроль над Донбасом. Порошенко при цьому підкреслив, що мир може бути досягнутий, коли до цього прагнуть обидві сторони конфлікту, зокрема Росія. "Тоді ми, виходить, заручники", - перебив його студент. Тоді Порошенко запитав, чи пропонує студент "здатися росіянам". "Я нічого не пропоную, просто ...", - каже хлопець, але президент не дає йому закінчити: "Тоді ви слухайте те, що пропоную я". Після чого, Порошенко покинув аудиторію, де проходила лекція.

Читайте також: Порошенко - студенту: "Вам раджу піти до військкомату і рік провести в АТО"

Наступного дня, 7 жовтня, в ЗМІ з'являється інформація про нібито відрахування цього студента з університету. Зокрема, інформацію опублікувало видання "МИР" з посиланням на свої джерела в Київському національному університеті (КНУ) імені Тараса Шевченка. Після чого цю новину підхопили російські пропагандистські ЗМІ.

россмироссмироссмироссмироссмироссмироссмироссми


Дивіться на "Цензор.НЕТ": Не варто робити з Грушевського ікону, - Порошенко. ВІДЕО

Пізніше з'ясувалося, що студент, який поставив запитання Порошенку, - це Тарас Стародубець, який навчається в магістратурі Києво-Могилянської академії (НаУКМА). Сам він заявив, що йому не відомо про будь-які питання до нього з боку адміністрації вишу, тим більше про відрахування.

Крім того, керівник прес-центру НаУКМА Лариса Сиволожська спростувала будь-яку інформацію про відрахування Стародубця з університету, підкресливши, що політичні погляди не є підставою для виключення з університету, а також зазначивши, що запитання студентом було поставлено в рамках запропонованого формату заходу, воно не було поставлено в якійсь неналежній формі, а те, що воно, можливо, спантеличило президента, не є підставою для відрахування з НаУКМА.

"У Могилянці за політичні погляди не виключають. Більш того, ми їх вчимо сперечатися, в тому числі з президентами держави. Основ критичного мислення Могилянка навчає спеціально. У системі цінностей Могилянки те, що наш студент ставить незручні питання главі держави, абсолютна норма. Це не є чимось поганим. Він (Стародубець. - Ред.) має право висловлювати свою точку зору. Тим більше, що він (Стародубець. - Ред.) її висловив не в брутальній, а в досить ввічливій формі, в рамках запропонованої дискусії, в рамках запропонованого формату. Якщо людині, щось не подобається в політиці президента, вона має право сказати, що саме їй не подобається. Якби це було чимось екстремістським, або спрямованим проти державності України, проти територіальної цілісності, якби такий студент у нас і вчився, то це питання розглядало б студентське самоврядування. Система управління Могилянки не передбачає, що президент або декан може прийти і сказати: "А відрахуймо цього студента, тому що він поставив президенту незручне запитання". Це щодо Могилянки звучить анекдотично. Якщо студент буде погано вчитися, його відрахують, якщо він буде ставити незручні запитання президенту країни, його точно за це не відрахують. Питання виключення (Стародубця. - Ред.) не стоїть на порядку денному і в такому ключі не може стояти. Те, що студент поставив просте запитання президенту країни, яке йому не сподобалося, - це не привід відраховувати студента. Він (Стародубець. - Ред.) з цієї причини точно не буде відрахований", - пояснила Сиволожська.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n409768
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5OHdXVVJSZG5SREx6Qk1SRkZ6T1VOM01Fd3pVWFJPUTNkbVRrTjRNRmxFVVhSa1IwWXdURE5TYWpONlVXdzVRMk13U1ZvNE1GbElVbWQwUjBRd1RGUlJkR1JET1RCWlRGRjFRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
Сторінка 5 з 5
<<<1 2 3 4 5
 
 
 
 
 
 вгору