EN|RU|UK
 Політика України
  1510  12

 Київська облрада проголосувала за підписання договору про розмежування повноважень із центральною владою. ВIДЕО

Київська облрада стала вже сьомою регіональною радою, яка підтримала договірні відносини з Кабміном.

На позачерговій сесії Київської обласної ради депутати більшістю голосів затвердили звернення до Президента України та Прем'єр-міністра з вимогою підписати договір про розмежування повноважень між регіональною і центральною владою, повідомляють на офіційному сайті ради. За таке рішення проголосувало 57 обласних депутатів із 84, інформують Українські новини.

Рішення винесли на сесію депутати від фракції "Батьківщина", його підтримали фракціями "Самопоміч", "Опозиційний блок", "УКРОП" і "Свобода".

Проти звернення виступили депутати від БПП. На їхню думку, такі договори суперечать Конституції України. Однак більшість депутатського корпусу накинулося з критикою на адресу Президента України та центральних органів влади і не підтримало ініціативу БПП про зняття з порядку денного рішення на підтримку договірних відносин.

"Не потрібно нам тут говорити про руку Москви і залякувати нас центральною владою", - заявив депутат Ігор Сабій від фракції "Свобода".

У зверненні депутати наголошують, що реформа децентралізації влади має імітаційний характер.

"З огляду на викладене, пропонуємо: розглянути питання переходу до договірних відносин між Урядом, місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування для розмежування повноважень", - йдеться у зверненні.

Для впровадження договірних відносин депутати просять центральну владу за погодженням з обласними радами підготувати проекти змін до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про місцеві державні адміністрації" та до Бюджетного Кодексу України.

Під час розгляду звернення на сесії голова Київоблради Анна Старикова заявила, що партії БПП і "Народний фронт" не дбають про інтереси громад, а просувають свої власні бізнес-інтереси.
"А ви знаєте, що дві найбільші фракції в парламенті - БПП і "Народний фронт" - у першому читанні ухвалили унікальний закон для нашої держави про створення офшорних зон? А що це таке для економіки держави, які сфери і яка підприємницька діяльність підпадає під ці офшори? Кондитерська, цукрова, автобусна промисловість. Розумієте?! А представник БПП нам каже, що не потрібно розглядати звернення про відповідальність Кабміну за реалізацію програм соціально-економічного розвитку. У нас реформи 3 роки тривають, уже не реформи, а експерименти", - заявила вона.

Перший заступник голови Київоблради від партії "УКРОП" Володимир Майбоженко, коментуючи необхідність хувалити рішення, зазначив: "Якщо центральна влада нездатна вирішити проблеми людей, то поділіться повноваженнями. Чого ви так боїтеся цього? Наша громада, нам тут вирішувати. Нам створювати нашу державу. Нам боротися за єдність нашої держави. А після цього в школах будуть теплі батареї, діти будуть нагодовані, будуть пити гаряче молоко".

Ігор Сабій із фракції ВО "Свобода" у свою чергу заявив: "Нам 2 роки обіцяють, що війна закінчиться. І щоразу, коли зростає ціна на газ, коли зростають тарифи, коли зростає долар, нам кажуть, що не можна критикувати владу, бо це на руку Москві. А хто все-таки каже щось проти влади, значить, він працює на Москву. Треба розуміти, кому це вигідно - кому війна, а кому мати рідна! Ми повинні діяти в інтересах наших громадян - українців ". Депутат вважає, що необхідно чітко розмежувати повноваження між Кабміном і областями.

"І не потрібно нам тут говорити про руку Москви і залякувати нас центральною владою. Ми не повинні виконувати те, що нам каже обласна адміністрація. Ми аполітичний орган, нас вибирали люди. Ми маємо доносити до центральної влади те, що хочуть люди. А центральні органи, на жаль, глухі", - нарікає народний обранець.

Зазначимо, Президент Петро Порошенко заявив, що пропозиції облрад про договірні відносини суперечать нормам Конституції і пригрозив розпустити ці облради. "Ніяких договорів обласних рад із президентом не буде", - зазначив він.

Як повідомляли раніше, одразу 6 обласних рад України виступили за підтримку договірних відносин із центром. Рішення Одеської облради підтримали Житомирська, Кіровоградська, Хмельницька, Івано-Франківська і Полтавська облради.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n409792
VEhrNGRrdzVReXN3VEVoUmRUbEhRVEJNUkZGMFRrTjNaazVEWVRCTVJGRnpaRU00TUZwaVVYWlllbEZ0ZEVNME1GcG1VWE4wUjBJd1dYcFJkWFJEZDBsT1F5c3dURWhSZFRsRGR6QlpTRkpuZEVkTg==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору