EN|RU|UK
 Політика України
  9880  52

 Дивно реагувати на таку дурість. Це така ментальність у людей, коли за незгоду з владою відразу потрібно виганяти, - президент Могилянки Мелешевич про фейк російських ЗМІ

Розтиражований російськими ЗМІ фейк про нібито відрахування з університету студента Тараса Стародубця, який поставив запитання Президенту України Петру Порошенку, - це, швидше за все, прояв "дивної ментальності", коли їм важко уявити іншу реакцію на критичні висловлювання на адресу влади.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ заявив президент Національного університету "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА) Андрій Мелешевич.

"Я, відверто кажучи, не знаю навіть, про що ви говорите. Дивно навіть реагувати на таку дурість. Справа в тому, що це, я так розумію, російські засоби масової інформації або якісь українські, які були пов'язані з Партією регіонів (поширюють інформацію про виключення студента за запитання Порошенкк. - Ред.). Це така ментальність у людей. Навіть близько не можуть уявити собі, що таке свобода думки, свобода висловлювань, критичне мислення. Їм це простіше. Це збігається з їхньою такою дивною ментальністю, коли хтось говорить щось, що не узгоджується з позицією влади, то відразу потрібно виганяти", - зазначив він.

Мелешевич підкреслив, що в НаУКМА з повагою ставляться до демократичних цінностей, і сама постановка питання про відрахування студента за критичне запитання президентові є абсурдною.

"У будь-якому західному нормальному університеті питання взагалі не стояло б. Могилянка є університетом, який цінує демократичні цінності, тому навіть мови не може бути (про виключення. - Ред.). Ми вітаємо, коли наші студенти мислять критично і ставлять під сумнів все, що вони можуть поставити. Це нормальний розвиток подій. Могилянська академія завжди критикувала владу. Чинна влада не є винятком", - запевнив президент НаУКМА.

"Я можу нагадати, що за Табачника (екс-міністр освіти часів Януковича. - Ред.) ми написали книгу під назвою "Час дешевого клоуна", і чомусь тоді російські засоби масової інформації жодним чином не згадували що тодішньому президенту Києво-Могилянської академії (Сергія Квіта. - Ред.) оголошували догани, проводили різні репресії. Вони мовчали про це. Підводячи підсумок: ні, виключати (Стародубця. - Ред.) не збираються. Це цілковита маячня. Свобода слова, свобода висловлення думок - це одні з найважливіших свобод. Могилянська академія пишається, тим, що у нас є могилянські, демократичні цінності. і тому жодним чином не може бути мови про щось, що може призвести до репресій і відрахування цього студента", - додав Мелешевич.

Також президент НаУКМА підкреслив, що ніякі дзвінки або інші сигнали з Адміністрації Порошенка за цим інцидентом не надходили: "Наша Адміністрація Президента, я дуже сподіваюся, також сповідує такі ж цінності. І навіть близько такого не могло бути і не було. Я впевнений, що такого і не буде. Я дуже здивуюся, якщо хтось буде дзвонити і наполягати, щоб вжити якихось заходві щодо цього студента".

На питання про те, як проходив відбір студентів на зустріч із Порошенком і чи були прохання будь-якого відбору більш "благонадійних" учнів, Мелешевич відповів: "Це чергова дурість. Була пропозиція, щоб не тільки студенти-історики Київського національного університету імені Тараса Шевченко були присутні на зустрічі, а й інших вишів. Ми оголосили про цю можливість студентам. Студенти, які першими записалися, ті й поїхали".

Нагадаємо, 6 жовтня Порошенко зустрівся з учнями історичного факультету. Одному з них, відповідаючи на запитання, Порошенко порадив після отримання освіти відправитися на рік у зону АТО. Потім, коли президент фотографувався зі студентами, один зі студентів запитав: "Петре Олексійовичу, а коли ви своїх дітей в АТО відправите?" На це Порошенко відповів: "А мої вже повернулися. А молодшому у нас 14 років. Але вони готові". "Але коли війна закінчиться? Мені не 14 років, мені 22", - зазначив студент. У відповідь президент перерахував пункти, як він збирається разом зі світовим співтовариством повернути контроль над Донбасом. Порошенко при цьому підкреслив, що мир може бути досягнутий, коли до цього прагнуть обидві сторони конфлікту, зокрема Росія. "Тоді ми, виходить, заручники", - перебив його студент. Тоді Порошенко запитав, чи пропонує студент "здатися росіянам". "Я нічого не пропоную, просто ...", - каже хлопець, але президент не дає йому закінчити: "Тоді ви слухайте те, що пропоную я". Після чого, Порошенко покинув аудиторію, де проходила лекція.
Наступного дня, 7 жовтня, в ЗМІ з'являється інформація про нібито відрахування цього студента з університету. Цю новину відразу ж підхопили російські пропагандистські ЗМІ.Источник: https://ua.censor.net.ua/n409817
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVF5OHdXVVJSZG5SREx6Qk1SRkZ6T1VOM01Fd3pVWFJPUTNkbVRrTjRNRmxFVVhSa1IwWXdURE5TYWpONlVtaE9RekV3VEc1UmRXNTZVWE4wUXprd1RHUTRNRXB5VVhWT1IxVXdURXhSZG1relVXNU9ReXN3VEZCUmRVNUROekJaTDFGMlpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa04zTUV4eVVYTk9RekF3VEZoUmRrNUhWekJaT1Rnd1dVaFNaM1JIUkRCTVZGRjBaRU01TUZsTVVYVkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору