EN|RU|UK
 Економіка
  1568  8

 Уряд і парламент повинні отримати інформацію про кінцевих бенефіціарів Юзгаз Бі.Ві., - депутат Кацер-Бучковська

Кабінет Міністрів України повинен поінформувати парламент і суспільство про те, хто отримає права на велике родовище газу в Україні з метою максимального захисту національних інтересів.

Про це заявила член Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, народний депутат фракції "Народний фронт" Наталія Кацер-Бучковська, коментуючи ситуацію навколо законності конкурсу на розробку Юзівського родовища, повідомили Цензор.НЕТ у прес-службі Народного фронту.

Вона зазначила, що народні депутати повинні знати, хто є кінцевим вигодонабувачем компанії Юзгаз Бі.Ві., яка перемогла на конкурсі на розробку Юзівського газового родовища; також для того, щоб унеможливити співпрацю з фізичними та юридичними особами, які перебувають у списку санкцій осіб, пов'язаних з державою-агресором Російською Федерацією.

За словами Наталії Кацер-Бучковської, необхідність отримати зазначену інформацію виникла після засідання робочої групи з вивчення питання щодо дотримання вимог законодавства під час проведення конкурсу для залучення інвестора з реалізації угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуваються у межах ділянки Юзівської і визначення переможцем конкурсу компанії Юзгаз Бі. Ві., яке відбулося 3 жовтня 2016 року.

Як зазначила народний депутат, за результатами розробленої інформації, яку надало Міністерство енергетики та вугільної промисловості України про проведення конкурсу на розробку Юзівської газового родовища, "виникло кілька важливих запитань щодо законності результатів самого конкурсу і їх можливого негативного впливу на інвестиційний імідж України".

"Проведення самого конкурсу і його результати є порушенням низки положень чинного законодавства, зокрема Закону України "Про угоди про розподіл продукції". Відсутні належним чином засвідчені копії гарантійних документів, що підтверджують фінансову та технічну спроможність компанії Юзгаз Бі.Ві., відсутня інформація щодо кінцевої вигоди компанії Юзгаз Бі.Ві, відсутні реальні підтвердження технічних ресурсів, а також досвід організації діяльності компанії Юзгаз Бі.Ві. Все це сильно підриває інвестиційний імідж України, а також ставить під загрозу захист національних інтересів України", - заявила Наталія Кацер-Бучковська.

Народний депутат також зазначила, що зараз відсутні підтвердження про вихід компанії "Шелл", яка працювала до 2014 року на ділянці Юзівська, за угодою про розподіл продукції між Україною, ТОВ Надра Юзівська і "Шелл".

"Таким чином, точно не відомо, чи всі проблемні моменти були вирішені з нашим міжнародним партнером "Шелл", - зазначає парламентарій.

Для того, щоб отримати відповідні пояснення і підтверджувальні документи, а також з огляду на стратегічне значення ділянки Юзівська для України і її значний ресурсний потенціал, необхідність захисту інтересів і необхідність протидіяти будь-якій діяльності, спрямованій на завдання шкоди інвестиційному іміджу України, Наталя Кацер-Бучковська звернулася до Прем'єр -міністра України, міністра енергетики та вугільної промисловості України, голови правління НАК "Надра України" з відповідним запитом на отримання актуальної інформації.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n409821
VEhrNGRrdzVRM293VEVSUmRETjZVbWRPUXlzd1RGUlJkblJEZVRCTWFsSnBaRU14Wms1RFpEQk1SRkpuVGtNck1FeFVVWFprUXpRd1RHdG5NRmxVVW1kT1F5c3dURE5TWjJjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору